Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

skendehuplru
Mesto Bardejov

Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

Teší nás, že Vám môžeme prostredníctvom web stránky predstaviť Mesto Bardejov, poskytnúť nevyhnutné informácie o živote mesta a funkciách mestskej samosprávy.

Mesto Bardejov je historicky a kultúrne bohaté mesto, považované za jedno z najkrajších slovenských miest. Historické centrum Bardejova spoločne s komplexom stavieb tvoriacich židovské suburbium zo začiatku 18. storočia bolo v roku 2000 zapísane do zoznamu - Svetové kultúrne a prírodné dedičstvo UNESCO.

Zobraziť celý článok »

Aktuality

Do ukončenia projektu Reanimácie Radničného námestia zostáva už necelý mesiac. Projekt zahŕňa okrem rekonštrukcie dvoch križovatiek – ul. Partizánska – Mlynská (pri bocianoch) a ul. Jiráskova – Hviezdoslavova aj rekonštrukciu parku za Bazilikou.
Tento priestor prešiel výraznou premenou, zmizli prestarlé dreviny a kry a vysadili sa nové stromčeky a v celom priestore sú nové chodníky a nový trávnik, nové verejné osvetlenie a postupne pribudnú aj nové lavičky.
 Celý priestor je tak pekne odkrytý a je súčasťou ul. Miškovského, prechodu do Promenádneho parku a vyúsťuje na Radničné námestie zo severozápadnej strany.
Priestor tohto parku je dosť frekventovaným miestom a rekonštrukciou sa podarilo odkryť príťažlivosť a malebnosť tohto priestoru.

© 2015 Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

webdesign Webdesign, tvorba web stránok

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám