Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

skendehuplru
Mesto Bardejov

Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

Teší nás, že Vám môžeme prostredníctvom web stránky predstaviť Mesto Bardejov, poskytnúť nevyhnutné informácie o živote mesta a funkciách mestskej samosprávy.

Mesto Bardejov je historicky a kultúrne bohaté mesto, považované za jedno z najkrajších slovenských miest. Historické centrum Bardejova spoločne s komplexom stavieb tvoriacich židovské suburbium zo začiatku 18. storočia bolo v roku 2000 zapísane do zoznamu - Svetové kultúrne a prírodné dedičstvo UNESCO.

Zobraziť celý článok »

Aktuality

Nápad spojiť bielu farbu ako symbol mieru a plátno, ktoré bolo pre Bardejovčanov najtypickejším znakom v čase najväčšieho rozkvetu nebol náhodný. Je to symbolika všetkých nás – Bardejovčanov, poctivej práce ľudí a ich názoru na svet plný nepokojov...
Hornošarišské osvetové stredisko v prvú júnovú nedeľu ( 7. 6. 2015 od 15 – tej hodiny) pozýva všetkých na zrealizovanie jedného z najväčších podujatí súčasnosti v Bardejove na Radničné námestie, kde celé historické námestie sa zahalí do bielej farby ako symbolu čistoty, jednoduchosti a mieru, čím všetci vyjadria spolupatričnosť s tými, ktorí trpia v konfliktoch po celom svete a upozornia na vyznávanie nezmyselných hodnôt a tým tak vyzvú  ľudí na celom svete na mierové spolunažívanie bez ohľadu na národnosť, či náboženstvo.
Príďte aj Vy podporiť túto myšlienku a vyjadriť postoj k situácii vo svete, kde nezmyselne trpia ľudia.
http://www.bielyodkaz.sk/

© 2015 Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

webdesign Webdesign, tvorba web stránok

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám