Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

skendehuplru
Mesto Bardejov

Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

Teší nás, že Vám môžeme prostredníctvom web stránky predstaviť Mesto Bardejov, poskytnúť nevyhnutné informácie o živote mesta a funkciách mestskej samosprávy.

Mesto Bardejov je historicky a kultúrne bohaté mesto, považované za jedno z najkrajších slovenských miest. Historické centrum Bardejova spoločne s komplexom stavieb tvoriacich židovské suburbium zo začiatku 18. storočia bolo v roku 2000 zapísane do zoznamu - Svetové kultúrne a prírodné dedičstvo UNESCO.

Zobraziť celý článok »

Aktuality

srdce na dlani 01 srdce na dlani 02 srdce na dlani 03 

     Október sa nesie v znamení „Úcty k starším“ a po mesiaci na starkých akosi zabúdame. Preto sme sa na našej ZŠ s MŠ Pod Vinbargom 1 v Bardejove rozhodli, že na starých rodičov našich žiakov a seniorov z Centra sociálnych služieb – Zariadenie pre seniorov na Toplianskej ulici v Bardejove nezabudneme a spríjemníme im voľné chvíle aj v iných mesiacoch. Vytvorili sme projekt „Srdce na dlani“ a pripravili aktivity, zamerané na prepojenie dvoch  svetov, detského a seniorského.    

     Cieľom našich aktivít je rozvíjanie medzigeneračných vzťahov, akceptovanie špecifík rozdielnosti veku, prehlbovanie spolupráce medzi deťmi a staršími, výmena skúseností navzájom, emocionálne prežívanie, vzájomné zbližovanie sa a obdarovanie sa, poskytovanie vzájomnej pomoci a solidarity počas stretnutí, nahrádzanie chýbajúcej lásky a podpory.

 S naším projektom sme oboznámili Mgr. D. Chanátovú, ktorá má v danom Centre na starosti práve záujmové  činnosti a kultúru. Náš návrh prijala s nadšením.    

     Prvú aktivitu pod názvom „Prednesiem Ti básničku“ zrealizovali v októbri p. vychovávateľky Bc. L. Mačejová a Mgr. S. Kšonžeková, ktoré s deťmi pripravili krásne vystúpenie. Neskôr spoločne kreslili a na záver si zaspievali pieseň „Keď si šťastný“.

      V novembri žiaci 4.A zabavili seniorov spoločenskými hrami. Vytvorili sa skupinky, kde si zúčastnení merali sily v „Človeče, nehnevaj sa“, hralo sa pexeso, domino, puzzle a rôzne iné hry. Bolo úžasné sledovať, ako malí  dokážu vyčariť úsmev na tvári starším, ako sa starší dokážu tešiť, ako sa dokážeme navzájom „obohatiť“ vzájomnou prítomnosťou.

       Pomaly sa blíži december a deti z našej materskej školy pripravujú prekvapenie pre svojich starých rodičov. Aké? Čoskoro sa dozviete.   

Mgr. A. Želinská

Fotogaléria: ikona html

Zverejnil: Miroslav Vančík, PhDr., 2017_11_29, 12:20, miroslav.vancik@bardejov.sk

© 2015 Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

webdesign Webdesign, tvorba web stránok

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám