Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

skendehuplru
Mesto Bardejov

Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

Teší nás, že Vám môžeme prostredníctvom web stránky predstaviť Mesto Bardejov, poskytnúť nevyhnutné informácie o živote mesta a funkciách mestskej samosprávy.

Mesto Bardejov je historicky a kultúrne bohaté mesto, považované za jedno z najkrajších slovenských miest. Historické centrum Bardejova spoločne s komplexom stavieb tvoriacich židovské suburbium zo začiatku 18. storočia bolo v roku 2000 zapísane do zoznamu - Svetové kultúrne a prírodné dedičstvo UNESCO.

Zobraziť celý článok »

Aktuality

    L1    L2

      O problematike stravovania detí sa v súčasnej dobe síce všade veľa hovorí, no faktov a najmä reálnych aktivít v praxi je stále málo, hoci záležať na zdravej strave by malo každému rodičovi a každej škole.

      Školské jedálne majú ťažkú úlohu - variť chutne a zdravo, aby jedlo vyhovovalo detským chutiam. Do toho vstupujú aj objektívne faktory - stanovený rozpočet na jedlo a prísne ministerské pravidlá. Ale aj na Slovensku máme školské jedálne, ktoré sa o zmenu usilovne snažia a vedia navariť zdravo aj za málo peňazí.

      18. apríla 2018 navštívil našu školu kuchár z firmy BIDFOOD a spolu s našimi kuchárkami pripravili žiakom nové jedlo. Žiaci si mohli najprv pochutiť na brokolicovo-karfiolovej polievke. Ako hlavné jedlo sa podávali lasagne a la bolognese. Aby toho nebolo málo, prišiel na rad múčnik vhodný aj pre celiatikov – fazuľové brownies. A nechýbal ani zdravý nápoj – voda s citrónovou šťavou. Niektorým žiakom chutilo viac, niektorým menej, ale bolo to niečo nové, čo spestrilo náš jedálny lístok.

      Je chvályhodné, že niektoré firmy sa snažia priložiť ruku k dielu a v rámci svojich možností pomôcť presadzovať pozitívne zmeny v stravovaní detí. Aj firma BIDFOOD sa snaží školským jedálňam vnuknúť inšpiráciu, implementovať trendy a nové technologické postupy spracovania potravín do školských noriem.

 

Napísala : Mária Liptáková, Vedúca ŠJ - ZŠ s MŠ Pod Vinbargom 1, Bardejov

 

 

Zverejnil: Ľubomíra Árendášová,Ing.,2018-05-04, 8:27,lubomira.arendasova@bardejov.sk

© 2015 Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

webdesign Webdesign, tvorba web stránok

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám