Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

skendehuplru
Mesto Bardejov

Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

Teší nás, že Vám môžeme prostredníctvom web stránky predstaviť Mesto Bardejov, poskytnúť nevyhnutné informácie o živote mesta a funkciách mestskej samosprávy.

Mesto Bardejov je historicky a kultúrne bohaté mesto, považované za jedno z najkrajších slovenských miest. Historické centrum Bardejova spoločne s komplexom stavieb tvoriacich židovské suburbium zo začiatku 18. storočia bolo v roku 2000 zapísane do zoznamu - Svetové kultúrne a prírodné dedičstvo UNESCO.

Zobraziť celý článok »

Aktuality

Mesto Bardejov sa od roku 2017 zapája každoročne do celosvetového projektu „Rozsvieť modrú“,  ktorá upozorňuje na problematiku autizmu.
Dominanty historického jadra mesta – radnica a Bazilika Minor sv. Egídia budú v urorok  2. apríla 2019 vo večerných hodinách vysvietené modrou farbou ako prejav spolupatričnosti a podpory ľuďom s autizmom a ich príbuzným.

Modernizácia verejného osvetlenia v meste Bardejov, ktorá bola ukončená v roku 2018 a  v rámci ktorej sa podarilo zrealizovať možnosť iluminácie dvoch najvýznamnejších dominánt Bardejova zvyšuje atraktivitu mesta nielen pre jeho obyvateľov, ale aj pre návštevníkov. Vďaka aj tejto realizovanej iluminácii môžeme vyjadrovať našu podporu a solidaritu.

 

 

 

 

 

Zverejnila: Ing. Elena Volčkovová, 2019-03-29, 13:30, elena.volckovova@bardejov.sk

© 2015 Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

webdesign Webdesign, tvorba web stránok

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám