Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

skendehuplru
Mesto Bardejov

Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

Teší nás, že Vám môžeme prostredníctvom web stránky predstaviť Mesto Bardejov, poskytnúť nevyhnutné informácie o živote mesta a funkciách mestskej samosprávy.

Mesto Bardejov je historicky a kultúrne bohaté mesto, považované za jedno z najkrajších slovenských miest. Historické centrum Bardejova spoločne s komplexom stavieb tvoriacich židovské suburbium zo začiatku 18. storočia bolo v roku 2000 zapísane do zoznamu - Svetové kultúrne a prírodné dedičstvo UNESCO.

Zobraziť celý článok »

Aktuality

Včera okolo polnoci dorazilo do Bardejovských Kúpeľov 119 repatriantov z Londýna, ktorí v Kúpeľno – liečebnom ústave (KLÚ) Družba musia prejsť 14 dňovú karanténu. Priviezli ich tri autobusy, pochádzajú z oblastí naprieč celým Slovenskom a majú za sebou 2000 kilometrov. Z drvivej väčšiny sú to ženy a dievčatá, pričom mnoho ich je študentov, ktorí boli vo Veľkej Británii v rámci vzdelávacieho projektu Erazmus, ale sú medzi nimi aj opatrovateľky. Ako dnes informoval riaditeľ KLÚ Martin Tarcala pre všetkých je zabezpečené ubytovanie v jedno a dvojposteľových izbách, zabezpečené je aj ich stravovanie, ale čo je najdôležitejšie – zabezpečené je vylúčenie akéhokoľvek kontaktu týchto klientov či už s personálom ústavu, alebo obyvateľstvom Bardejovských Kúpeľov, či Bardejova, ba dokonca by nemalo prísť ku kontaktom ani medzi klientmi navzájom.

Personál KLÚ, ktorý bude zabezpečovať obslužné činnosti  by s nimi nemal prísť  do styku ani počas vydávania stravy. Podľa slov riaditeľa by sa u týchto klientov na piaty deň karantény malo začať s odoberaním vzoriek na prítomnosť COVID-19: všetky kroky budú konzultované jednak s krajských hygienikom v Prešove, ale aj s Regionálnym úradom verejného zdravotníctva v Bardejove.

Keďže v médiách sa už objavili informácie o príchode repatriantov, samospráve sa dostalo ubezpečenia, že vedenie KLÚ prijíma také opatrenia, ktoré minimalizujú nebezpečenstvo šírenia vírusu v samotných Bardejovských Kúpeľoch, ale aj v Bardejove a okrese. Nevyvolávajme paniku, buďme empatickí, ale zodpovední a dodržujme všetky nariadenia a odporúčania Úradu verejného zdravotníctva i ďalších kompetentných štátnych úradov.

KLÚ Družba patrí medzi zariadenia ministerstva vnútra SR a podľa slov Martina Tarcalu je dostatočne personálne i technicky zabezpečené na to, aby túto situáciu zvládlo.   

DSC_0349.JPG

Zverejnil: Marek Duleba, 2020-03-22, 10:00, marek.duleba@bardejov.sk

© 2015 Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

webdesign Webdesign, tvorba web stránok

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám