Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

skendehuplru
Mesto Bardejov

Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

Teší nás, že Vám môžeme prostredníctvom web stránky predstaviť Mesto Bardejov, poskytnúť nevyhnutné informácie o živote mesta a funkciách mestskej samosprávy.

Mesto Bardejov je historicky a kultúrne bohaté mesto, považované za jedno z najkrajších slovenských miest. Historické centrum Bardejova spoločne s komplexom stavieb tvoriacich židovské suburbium zo začiatku 18. storočia bolo v roku 2000 zapísane do zoznamu - Svetové kultúrne a prírodné dedičstvo UNESCO.

Zobraziť celý článok »

Aktuality

Vo štvrtok 11. júna sa konalo ďalšie zasadnutie Mestského krízového štábu (MsKŠ). Jeho členovia detailizovali opatrenia Úradu verejného zdravotníctva č. OLP/4738/2020 z 9. júna t.r. Na jeho základe samospráva pristupuje k istému uvoľňovaniu doterajších hygienicko - epidemiologických opatrení: tie sa týkajú najmä služieb poskytovaných v sociálnej oblasti, či v oblasti školstva. Od pondelka 15.6. budú materské školy v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta fungovať bez obmedzení počtu detí, od 22.6. na dobrovoľnej báze bude fungovať aj vzdelávanie žiakov II. stupňa základných škôl. 

Základná umelecká škola je zatiaľ (aj vzhľadom na prebiehajúcu rekonštrukciu) uzavretá – s jej otvorením sa počíta zrejme až od 1. septembra t.r. Už v najbližších dňoch by mala byť otvorená krytá plaváreň (čaká sa iba na výsledky hygienických rozborov RÚVZ), a od piatka 12. Júna sa za zachovania istých hygienických opatrení skúšobne, cez nadchádzajúci víkend,  spúšťa premietanie v kine Žriedlo v Bardejovských Kúpeľoch.

MsKŠ sa taktiež zaoberal návrhom spracovania tzv. „pandemických plánov“, t.z. akýmsi manuálom, ktorým by sa samospráva a ňou riadené inštitúcie mali riadiť v čase krízovej situácie. Tieto materiály by mali byť spracované a na prerokovanie vedenia mesta predložené do začiatku septembra tohto roka.

DSC_3382.jpg

Zverejnil: Marek Duleba, 2020-06-11, 16:00  marek.duleba@bardejov.sk 

© 2015 Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

webdesign Webdesign, tvorba web stránok

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám