Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

skendehuplru
Mesto Bardejov

Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

Teší nás, že Vám môžeme prostredníctvom web stránky predstaviť Mesto Bardejov, poskytnúť nevyhnutné informácie o živote mesta a funkciách mestskej samosprávy.

Mesto Bardejov je historicky a kultúrne bohaté mesto, považované za jedno z najkrajších slovenských miest. Historické centrum Bardejova spoločne s komplexom stavieb tvoriacich židovské suburbium zo začiatku 18. storočia bolo v roku 2000 zapísane do zoznamu - Svetové kultúrne a prírodné dedičstvo UNESCO.

Zobraziť celý článok »

Aktuality

Dnes (17. júla 2020) prijal primátor mesta Boris Hanuščak nového dekana rímskokatolíckej cirkvi v Bardejove Mareka Kreheľa. V neformálnom rozhovore, ktorý bol pozitívne poznamenaný vzájomnou úctou a rešpektom hovorili o budúcej spolupráci dekanátu so samosprávou najmä na šírení ekumenizmu a vzájomného rešpektu medzi obyvateľmi nášho mesta, ako aj nutnosti pokračovania vo vzájomnom vzácnom a vyváženom dialógu, ktorý obohacuje všetkých. Vdp. Marek Kreheľ je nástupcom vdp. Pavla Martona, ktorého misia sa v Bardejove ukončila v predchádzajúcich dňoch.    

DSC_4831.JPG

Zverejnil: Marek Duleba, 2020-07-17, 14:18  marek.duleba@bardejov.sk 

© 2015 Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

webdesign Webdesign, tvorba web stránok

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám