Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

skendehuplru
Mesto Bardejov

Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

Teší nás, že Vám môžeme prostredníctvom web stránky predstaviť Mesto Bardejov, poskytnúť nevyhnutné informácie o živote mesta a funkciách mestskej samosprávy.

Mesto Bardejov je historicky a kultúrne bohaté mesto, považované za jedno z najkrajších slovenských miest. Historické centrum Bardejova spoločne s komplexom stavieb tvoriacich židovské suburbium zo začiatku 18. storočia bolo v roku 2000 zapísane do zoznamu - Svetové kultúrne a prírodné dedičstvo UNESCO.

Zobraziť celý článok »

Aktuality

Predvianočné obdobie je tradične časom, kedy mnohí z nás častejšie myslia na svojich blízkych. Už teraz sa všetci tešíme na to čarovné obdobie, keď sa celá rodina spoločne stretne pri štedrovečernom stole.

Možno tento rok pomenej, ale aj tak sa snažíme pripraviť aspoň malé darčeky, ktorými chceme obdarovať našich blízkych. Nie každý má však možnosť prežiť tieto nádherné sviatky spolu so svojou rodinou, lebo mnohí už nikoho blízkeho nemajú, alebo majú príbuzných, ktorí žijú vo svete ďaleko od domova. Práve na túto skupinu osamelých seniorov je orientovaný celoslovenský projekt s názvom KOĽKO LÁSKY SA ZMESTÍ DO KRABICE OD TOPÁNOK?

Tento projekt sa rozbehol už minulý rok na sociálnej sieti a založila ho pani Janka Galátová. Jeho cieľom je potešiť počas Vianoc čo najviac seniorov, ktorí sa cítia osamelí a opustení a od nikoho neočakávajú žiadny darček. Minulý rok  sme v Kultúrno-turistickom centre v Bardejove nestihli začiatok tohto projektu  a tak náš dračí tím zorganizoval v Bardejove samostatnú zbierku pod názvom Dráčikova vianočná pošta, do ktorej nám okrem darčekov od individuálnych darcov prispela krabicami aj celoslovenská koordinátorka zbierky pani Paula Jančošeková.

V Dráčikovej vianočnej pošte sa nám podarilo vyzbierať 65 krabíc, ktorými Ohniváčik v mene všetkých darcov obdaroval seniorov v sociálnom zariadení na Wolkerovej ulici, ale aj 25 osamelých seniorov priamo u nich doma. Moment úprimného prekvapenia a vďaky starkých, ktorí to vôbec nečakali, bol pre celý organizačný tím neopakovateľným zážitkom a najväčším predvianočným darom. Vianoce sú opäť o niekoľko týždňov tu a projekt Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok sa rozbehol aj tento rok. Zapojil sa do neho aj Dráčik a jeho tím z Kultúrno-turistického centra v Bardejove, ktorí by aj tento rok chceli potešiť čo najviac osamelých starkých. Sami to však nedokážu a preto pozývajú aj všetkých Vás.

Pridajte sa do celoslovenskej zbierky a potešme čo najviac osamelých seniorov, vyčarme im úsmev a radosť na tvári. Veď najkrajší pocit pre človeka nie je dostávať, ale dávať. Naplňte teda krabicu niečím voňavým sladkým, slaným, teplým, niečím na čítanie, pribaľte pozdrav, list a kopec lásky. Krabicu prineste na zberné miesto, ktorým je Kultúrno-turistické centrum, Radničné námestie 24, Bardejov v čase od 23.11.-6.12.2020. Vaše darčeky odovzdá dráčik starkým v domovoch sociálnych služieb a spoločne im tak pripravíme o čosi krajšie Vianoce. Bližšie informácie o projekte nájdete na internetovej stránke www.kolkolasky.sk, alebo na FB Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok.

Zberné-miesto.jpg

 

Zverejnil: Marek Duleba, 2020-11-19, 10:32  marek.duleba@bardejov.sk

© 2015 Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

webdesign Webdesign, tvorba web stránok

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám