Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

skendehuplru
Mesto Bardejov

Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

Teší nás, že Vám môžeme prostredníctvom web stránky predstaviť Mesto Bardejov, poskytnúť nevyhnutné informácie o živote mesta a funkciách mestskej samosprávy.

Mesto Bardejov je historicky a kultúrne bohaté mesto, považované za jedno z najkrajších slovenských miest. Historické centrum Bardejova spoločne s komplexom stavieb tvoriacich židovské suburbium zo začiatku 18. storočia bolo v roku 2000 zapísane do zoznamu - Svetové kultúrne a prírodné dedičstvo UNESCO.

Zobraziť celý článok »

Aktuality

Od dnešného (24.11.) dňa stojí na Radničnom námestí v Bardejove vianočný strom, ako symbol nadchádzajúcich sviatkov, ktoré budeme oslavovať presne o mesiac – 24.decembra. Zhruba 14 metrov vysoká a cca 30-35 rokov stará jedľa biela (Abies alba) doteraz rástla na Komenského ulici v Bardejove (blok D-4).

Jej obvod kmeňa 110 centimetrov (obvod meraný vo výške 130 cm nad zemou) dáva tušiť, že vianočný strom bude naozaj dominantou námestia. Nemenej zaujímavým faktom je aj to, že po splnení svojho „účelu“ vianočného stromu bude použitá ako materiál na výrobu oddychových lavičiek, teda naplní aj ekologický zámer. Už teraz priťahuje zraky okoloidúcich – určite tomu tak bude aj v prípade jej vianočného „odevu“.

Mimochodom – žeby to bola istá predzvesť príchodu Mikuláša, ktorý v Bardejove už tradične vianočný strom na námestí začiatkom decembra rozsvecuje...? Podrobnosti už onedlho...           

20201124_082827.jpg

 

 Zverejnil: Marek Duleba, 2020-11-24, 10:30  marek.duleba@bardejov.sk

© 2015 Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

webdesign Webdesign, tvorba web stránok

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám