Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

skendehuplru
Mesto Bardejov

Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

Teší nás, že Vám môžeme prostredníctvom web stránky predstaviť Mesto Bardejov, poskytnúť nevyhnutné informácie o živote mesta a funkciách mestskej samosprávy.

Mesto Bardejov je historicky a kultúrne bohaté mesto, považované za jedno z najkrajších slovenských miest. Historické centrum Bardejova spoločne s komplexom stavieb tvoriacich židovské suburbium zo začiatku 18. storočia bolo v roku 2000 zapísane do zoznamu - Svetové kultúrne a prírodné dedičstvo UNESCO.

Zobraziť celý článok »

Aktuality

HadzanariOd piatka až do nedele tohto týždňa (21. 5. - 23. 5.) mestská športová hala bude dejiskom  kvalifikačného turnaja kadetov (do 18 rokov) o postup na Majstrovstvá Európy v hádzanej, ktoré sa uskutočnia v auguste tohto roku (12. 8. - 22. 8.)  v Čiernej Hore. Svoje sily si u nás zmerajú reprezentačné celky Holandska, Lotyšska, Slovenska a Turecka.

Každý deň sa  odohrajú dva zápasy, ktorých začiatky sú naplánované na 16. 30. hod. a 19. 00. hod. (piatok), 16. 30. hod. a 18. 30. hod. (sobota) a 11. 30. hod. a 13. 30. hod. (nedeľa).

 

Reprezentačné družstvo Slovenska vždy bude hrať až druhý zápas hracieho dňa, pričom dnes sa stretne s Tureckom, v sobotu s Lotyšskom a v nedeľu o. 13. 30. hod. s Holandskom. Záverečné stretnutie našich kadetov s rovesníkmi z „krajiny tulipánov“ bude zároveň aj vyvrcholením kvalifikačného turnaj bardejovskej siedmej skupiny.  Keďže  postup na šampionát si zabezpečí iba jeho víťaz, o to dôležitejšia bude podpora bardejovských fanúšikov, ktorí si takto môžu  zlepšiť náladu po nevydarenom účinkovaní našich hokejistov na práve vrcholiacich majstrovstvách sveta v Nemecku. Ako to nakoniec dopadne, uvidíme v nedeľu, takže nechajme sa prekvapiť. Vstup na všetky stretnutia je voľný.

© 2015 Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

webdesign Webdesign, tvorba web stránok

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám