Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

skendehuplru
Mesto Bardejov

Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

Teší nás, že Vám môžeme prostredníctvom web stránky predstaviť Mesto Bardejov, poskytnúť nevyhnutné informácie o živote mesta a funkciách mestskej samosprávy.

Mesto Bardejov je historicky a kultúrne bohaté mesto, považované za jedno z najkrajších slovenských miest. Historické centrum Bardejova spoločne s komplexom stavieb tvoriacich židovské suburbium zo začiatku 18. storočia bolo v roku 2000 zapísane do zoznamu - Svetové kultúrne a prírodné dedičstvo UNESCO.

Zobraziť celý článok »

Aktuality

PartizanBJUž len tri kolá zostávajú do konca 3. futbalovej ligy, ktorú so suverénnym sedembodovým náskokom vedie družstvo Partizána Bardejov. Zajtra v nedeľu (30. mája) na domácom trávniku v mimoriadne dôležitom zápase privíta celok FK Košice - Barca. Ak bardejovskí futbalisti zdolajú košickú Barcu, zabezpečia si tým definitívnu miestenku v 2. futbalovej lige, o ktorú sa už niekoľko rokov usilujú.

Prípadným víťazstvom si pripíšu do tabuľky ďalšie tri body, čo im umožní udržať si náskok pred druhou Lokomotívou Košice až do konca ligovej súťaže, hoci by v posledných dvoch kolách obe stretnutia prehrali. (Definitívne prvé miesto  by mohli mať Bardejovčania teoreticky zabezpečené aj keby zajtra  s Barcou remizovali alebo dokonca prehrali, ale iba v tom prípade, keby druhá Lokomotíva Košice taktiež prehrala na ihrisku Svidníka. Na také kalkulácie sa však v športe neoplatí spoliehať.)

 

Všetko teda bude záležať od toho ako dopadne nedeľňajšie stretnutie s košickou Barcou. V takýchto chvíľach je dôležité, aby mužstvo vedeli podržať jeho fanúšikovia či už tí „skalní“ alebo „sviatoční“. Preto ak môžete, a nemáte na nedeľňajšie popoludnie naplánovaný iný program, príďte povzbudiť našich futbalistov na mestský štadión. Vaša účasť a korektné povzbudzovanie bude pre nich vítaným a zároveň povoleným dopingom. Začiatok stretnutia je naplánovaný na 17. 00. hod..

© 2015 Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

webdesign Webdesign, tvorba web stránok

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám