Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

skendehuplru
Mesto Bardejov

Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

Teší nás, že Vám môžeme prostredníctvom web stránky predstaviť Mesto Bardejov, poskytnúť nevyhnutné informácie o živote mesta a funkciách mestskej samosprávy.

Mesto Bardejov je historicky a kultúrne bohaté mesto, považované za jedno z najkrajších slovenských miest. Historické centrum Bardejova spoločne s komplexom stavieb tvoriacich židovské suburbium zo začiatku 18. storočia bolo v roku 2000 zapísane do zoznamu - Svetové kultúrne a prírodné dedičstvo UNESCO.

Zobraziť celý článok »

Aktuality

logo_sck

Slovenský červený kríž ako pomocná organizácia orgánov verejnej správy v humanitárnej oblasti reagoval na povodne, ktoré postihli Slovensko v mesiacoch máj a jún. Okrem materiálnej pomoci poskytovanej obyvateľom vyhlásil 8. júna 2010 verejnú finančnú zbierku, ktorá trvala do 31. 8. 2010.

 

Aj v našom regióne  Slovenský červený kríž  v  spolupráci s Mestom Bardejov  sa zapojil do pomoci občanom postihnutým povodňami. Z tejto verejnej finančnej zbierky bol nezávislou 7 – člennou komisiou zloženou zo zástupcov SČK, televíznych a rozhlasových médií a ZMOS-u pridelený finančný príspevok aj pre 9 žiadateľov  z nášho mesta v celkovej sume   3 548 €.  Tieto finančné prostriedky prispejú k zmierneniu ničivých následkov povodní.

© 2015 Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

webdesign Webdesign, tvorba web stránok

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám