Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

skendehuplru
Mesto Bardejov

Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

Teší nás, že Vám môžeme prostredníctvom web stránky predstaviť Mesto Bardejov, poskytnúť nevyhnutné informácie o živote mesta a funkciách mestskej samosprávy.

Mesto Bardejov je historicky a kultúrne bohaté mesto, považované za jedno z najkrajších slovenských miest. Historické centrum Bardejova spoločne s komplexom stavieb tvoriacich židovské suburbium zo začiatku 18. storočia bolo v roku 2000 zapísane do zoznamu - Svetové kultúrne a prírodné dedičstvo UNESCO.

Zobraziť celý článok »

Aktuality

obnova_bytov_3mPokračujúci program Obnovy bytov v podkrovných priestoroch obytných domov na Radničnom námestí v Bardejove sa aj v tomto roku dočkal ocenenia. Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Slovenskej republiky každoročne vyhlasuje súťaž  "Progresívne, cenovo dostupné bývanie, do ktorej boli za mesto Bardejov v tomto 13. ročníku nominované tri projekty. V dvoch prípadoch išlo o obnovu bytov na Radničnom námestí, v tom treťom o nájomné byty nižšieho štandardu na sídlisku Poštárka.

Začiatkom mája  sa ukutočnilo vyhodnotenie súťaže v Banskej Bystrici a v  rámci kategórie obnova bytového fondu v bytových domoch a prestavba nebytových priestorov na byty získalo Mesto Bardejov 3. miesto za obnovu bytov v bytovom dome č. 30 na Radničnom námestí.

Hodnotiaca komisia ocenila kultivovanú úpravu historického objektu v ťažiskovej polohe mesta, nápadité a príťažlivé riešenie bytov v náročných podmienkach a použitie primeraných stavebných materiálov.

Aj toto ocenenie je potvrdením opodstatnenosti dlhodobej aktivity samosprávy, ktorej cieľom je nielen rozširovanie možností pre bývanie, ale najmä realizácia projektu reanimácie Radničného námestia, ktorého súčasťou je aj ambícia oživiť život v historickom centre prostredníctvom nájomných bytov.

© 2015 Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

webdesign Webdesign, tvorba web stránok

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám