Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

skendehuplru
Mesto Bardejov

Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

Teší nás, že Vám môžeme prostredníctvom web stránky predstaviť Mesto Bardejov, poskytnúť nevyhnutné informácie o živote mesta a funkciách mestskej samosprávy.

Mesto Bardejov je historicky a kultúrne bohaté mesto, považované za jedno z najkrajších slovenských miest. Historické centrum Bardejova spoločne s komplexom stavieb tvoriacich židovské suburbium zo začiatku 18. storočia bolo v roku 2000 zapísane do zoznamu - Svetové kultúrne a prírodné dedičstvo UNESCO.

Zobraziť celý článok »

Aktuality

den_detiMesto Bardejov už tradične každý rok na Deň detí prostredníctvom Centra voľného času a tohto roku v spolupráci s Bioenergy Bardejov, s. r. o.  pripravilo na zajtrajší deň pestrý zábavný program pre všetky deti z Bardejova a okolia.

Program na Radničnom námestí v Bardejove je rozdelený do dvoch blokov, dopoludnia začne od 10, 00 do 12, 00 hod. pre školákov a popoludní od 14, 00 do 16, 00 hod. pre deti a ich rodičov.

Pripravené sú rôzne hry a súťaže pre deti. Nebude chýbať prehliadka líčenia a česania žiakmi Súkromnej strednej odbornej školy v Bardejove, ukážka z výcviku psov Kynologického klubu v Bardejove a ukážky z činnosti Hasičského a záchranného zboru v Bardejove. Popoludní na pódium vystúpi ľudový súbor Mokrolužan a v závere tanečná skupina Fätty. Viac informácií TU.

Medzinárodný deň detí je sviatok detí, ktorý sa oslavuje v mnohých krajinách sveta. Medzinárodný deň detí sa zvyčajne, nie všade, oslavuje každoročne 1. júna. Na Slovensku sa slávi od roku 1952.

Myšlienka Medzinárodného dňa detí vznikla na Svetovej konferencii pre blaho detí (World Conference for the Wellbeing of Children) v Ženeve vo Švajčiarsku v roku 1925. Na tejto konferencii zástupcovia 54 krajín schválili deklaráciu, ktorá sa zaoberala chudobou, detskou prácou, vzdelaním a inými otázkami týkajúcimi sa detí na celom svete. Po konferencii viacero vlád zaviedlo v svojich krajinách takýto deň s cieľom urobiť deťom radosť a zároveň poukázať na problémy týkajúce sa detí vo svete.

© 2015 Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

webdesign Webdesign, tvorba web stránok

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám