Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

skendehuplru
Mesto Bardejov

Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

Teší nás, že Vám môžeme prostredníctvom web stránky predstaviť Mesto Bardejov, poskytnúť nevyhnutné informácie o živote mesta a funkciách mestskej samosprávy.

Mesto Bardejov je historicky a kultúrne bohaté mesto, považované za jedno z najkrajších slovenských miest. Historické centrum Bardejova spoločne s komplexom stavieb tvoriacich židovské suburbium zo začiatku 18. storočia bolo v roku 2000 zapísane do zoznamu - Svetové kultúrne a prírodné dedičstvo UNESCO.

Zobraziť celý článok »

Aktuality

bj_jarmok_2011Posledný augustový víkend tradične patrí v Bardejove Bardejovskému jarmoku.  Tento rok je výnimočný v tom, že sa v ňom stretávajú tri okrúhle jubileá. Uplynulo presne 770 rokov od zaznamenanej prvej písomnej zmienky o Bardejove, historický jarmok sa bude konať už po 660. krát, novodobý oslavuje 40. výročie svojho konania.

Je to podujatie, ktoré každoročne priťahuje nielen kupujúcich a predávajúcich zo širokého okolia, ale aj priaznivcov dobrej, živej muziky a skvelej zábavy.

Stánky s rozličným tovarom sú umiestnené na ul. Dlhý rad, Jiráskova, Hviezdoslavova. Ulička remesiel a tribúna pre kultúrny program je na Radničnom námestí.

Stánky s občerstvetním a pečenými špecialitami prevažne na ul. Hviezdoslavova a časť na ul. Dlhý rad pred Obvodným úradom.

V súvislosti s odklonom dopravy v meste je vykonaná úplná uzávierka štátnej cesty I/77 v úseku od križovatky ul. Štefánikova, T. Ševčenku a Mlynská – prieťah ul. Dlhý rad, po križovatku ciest I/77 a II/545  ( ul. Dlhý rad, Slovenská, Krátky rad).  Obchádzkové trasy sú vyznačené prenosnými dopravnými značkami.

 

 

© 2015 Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

webdesign Webdesign, tvorba web stránok

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám