Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

skendehuplru
Mesto Bardejov

Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

Teší nás, že Vám môžeme prostredníctvom web stránky predstaviť Mesto Bardejov, poskytnúť nevyhnutné informácie o živote mesta a funkciách mestskej samosprávy.

Mesto Bardejov je historicky a kultúrne bohaté mesto, považované za jedno z najkrajších slovenských miest. Historické centrum Bardejova spoločne s komplexom stavieb tvoriacich židovské suburbium zo začiatku 18. storočia bolo v roku 2000 zapísane do zoznamu - Svetové kultúrne a prírodné dedičstvo UNESCO.

Zobraziť celý článok »

Aktuality

Na najdôležitejším veľtrhu  cestovného ruchu na Slovensku, ktorý sa radí aj medzi  najvýznamnejšie podujatia svojho druhu v Strednej Európe nechýbalo zastúpenie Mesta Bardejov v rámci spoločného konzorcia "Slovenské kráľovské mestá (SKM)" pri príležitosti 10. výročia jeho založenia.
Návštevníci počas štyroch dní 19. 1. – 22. 1. 2012 okrem iného mali možnosť vidieť historické postavy -  kata z Bardejova, levočskú Bielu a kežmarskú Čiernu pani a mešťana Gašpárka zo Starej Ľubovne, makety drevených kostolíkov a mnoho ďalších zaujímavostí.
V piatok 20. 1. 2012 si zástupcovia mesta prevzali ocenenie z rúk  organizátora súťaže o Najkrajšie mesto Slovenska za rok 2011, ktoré už  druhýkrát po sebe získalo mesto Bardejov.

© 2015 Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

webdesign Webdesign, tvorba web stránok

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám