Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

skendehuplru
Mesto Bardejov

Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

Teší nás, že Vám môžeme prostredníctvom web stránky predstaviť Mesto Bardejov, poskytnúť nevyhnutné informácie o živote mesta a funkciách mestskej samosprávy.

Mesto Bardejov je historicky a kultúrne bohaté mesto, považované za jedno z najkrajších slovenských miest. Historické centrum Bardejova spoločne s komplexom stavieb tvoriacich židovské suburbium zo začiatku 18. storočia bolo v roku 2000 zapísane do zoznamu - Svetové kultúrne a prírodné dedičstvo UNESCO.

Zobraziť celý článok »

Aktuality

bj jarmok 2012 Blížiaci sa záver augusta sa v novodobej histórii Bardejova už tradične spája s udalosťou, ktorá sa stala neodmysliteľnou súčasťou kultúrno-spoločenského života v Bardejove.

Tak ako po roky minulé aj tentokrát mesto Bardejov ako jeho organizátor veľmi pozorne, citlivo a zodpovedne pristupovalo k jeho príprave.

Tohtoročného jarmoku sa zúčastní okolo 600 predávajúcich podnikateľských subjektov i jednotlivcov, ktorí budú svoj tovar ponúkať na ploche zhruba 12 tisíc štvorcových metrov vrátane takmer 80-tich zábavných atrakcií, ktoré patria patria ku koloritu jarmoku.

Bude sa predávať  odevný  a bytový textil, hračky, bižutéria, kozmetika, výrobky z kože, obuv či suveníry, ale napríklad aj včelie produkty.

Návštevníkov bude určite opäť lákať tradičná Ulička remesiel osemdesiatimi remeselníkmi zo Slovenska, Čiech a Poľska.  

Už po 20. krát bude v Športovej hale kontraktačno-predajná výstava Bardkontakt, na ktorej sa bude prezentovať zhruba dvadsiatka spoločností.

Medzi sprievodné podujatia dvadsať rokov  tiež patrí odborná konferencia s medzinárodnou účasťou venovaná problematike mestských pamiatkových centier.

Samozrejmosťou bude aj bohatý kultúrny program, ktorého prevažná časť bude na Radničnom námestí.

            Organizátori veria, že tak ako po minulé roky, aj tohto roku bude jarmočné chvíle sprevádzať pohoda, stretnutia s priateľmi, oddych i zábava, chvíle, ktoré dajú aspoň na pár dní zabudnúť na každodenné starosti, a že to budú okamihy, z ktorých budete čerpať silu a energiu ešte dlho po ich doznení.

© 2015 Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

webdesign Webdesign, tvorba web stránok

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám