Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

skendehuplru
Mesto Bardejov

Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

Teší nás, že Vám môžeme prostredníctvom web stránky predstaviť Mesto Bardejov, poskytnúť nevyhnutné informácie o živote mesta a funkciách mestskej samosprávy.

Mesto Bardejov je historicky a kultúrne bohaté mesto, považované za jedno z najkrajších slovenských miest. Historické centrum Bardejova spoločne s komplexom stavieb tvoriacich židovské suburbium zo začiatku 18. storočia bolo v roku 2000 zapísane do zoznamu - Svetové kultúrne a prírodné dedičstvo UNESCO.

Zobraziť celý článok »

Aktuality

Minulý týždeň v poľskom meste Zamość historický duch pamiatok opäť ožil. Oslavovalo sa  20. výročie zápisu  mesta Zamość do Zoznamu svetového dedičstva UNESCO.

V piatok 7.9.2012 sa konali hlavné oslavy tohto významného jubilea za účasti prezidenta Mesta Zamość, zástupcov štátnej správy, miest  svetového dedičstva UNESCO a zástupcov partnerských miest Zamość, medzi ktoré patrí aj Bardejov.

            Rok 1992 bol v histórii Mesta Zamość zapísaný ako rok veľmi významný, rok zápisu na listinu Svetového dedičstva UNESCO  ako výsledok  múdreho a skvelého udržiavania a zachovania cenného architektonicko – urbanistického súboru pamiatok v Starom meste, pre ktoré právom mesto Zamość je označované  titulom „Perla renesancie“, či  „Mesto arkád“.

            V roku 2003 Mesto Bardejov sa stalo partnerským mestom mesta Zamość. Najvýznamnejšou motiváciou vzniku partnerskej spolupráce bolo práve historické dedičstvo oboch miest a skúsenosti  so zachovaním  a obnovou týchto cenných hodnôt.

© 2015 Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

webdesign Webdesign, tvorba web stránok

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám