Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

skendehuplru
Mesto Bardejov

Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

Teší nás, že Vám môžeme prostredníctvom web stránky predstaviť Mesto Bardejov, poskytnúť nevyhnutné informácie o živote mesta a funkciách mestskej samosprávy.

Mesto Bardejov je historicky a kultúrne bohaté mesto, považované za jedno z najkrajších slovenských miest. Historické centrum Bardejova spoločne s komplexom stavieb tvoriacich židovské suburbium zo začiatku 18. storočia bolo v roku 2000 zapísane do zoznamu - Svetové kultúrne a prírodné dedičstvo UNESCO.

Zobraziť celý článok »

Aktuality

Dňa 17. októbra 2012 (streda) sa uskutoční 18. ročník cestného behu Radničným námestím. Beh bude prebiehať   v čase od 13.30 hod do 15.30 hod. Tradičným organizátorom tohto podujatia je Spojená škola Juraja Henischa v Bardejove v spolupráci s Oddelením školstva a telesnej kultúry Mestského úradu v Bardejove. Prezentácia účastníkov bude prebiehať od 13.00 – 14.00 hod. vo vestibule Spojenej školy Juraja Henischa, Slovenská 5, Bardejov a od 14.00 – 14.15 hod na Radničnom námestí.

Behu Radničným námestím sa zúčastnia žiaci základných škôl bardejovského okresu. Beh sa organizuje v dvoch kategóriach: dievčatá 8., 9. ročníka a chlapci 8., 9.  ročníka ZŠ. Dievčatá zabehnú trasu v dĺžke 800 m a pre chlapcov je pripravené o jedno kolo viac,  v celkovej dĺžke cca 1500 m.

Odmenou pre prvých piatich pretekárov v každej kategórii budú vecné ceny a hlavná cena sa bude losovať.

© 2015 Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

webdesign Webdesign, tvorba web stránok

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám