Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

skendehuplru
Mesto Bardejov

Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

Teší nás, že Vám môžeme prostredníctvom web stránky predstaviť Mesto Bardejov, poskytnúť nevyhnutné informácie o živote mesta a funkciách mestskej samosprávy.

Mesto Bardejov je historicky a kultúrne bohaté mesto, považované za jedno z najkrajších slovenských miest. Historické centrum Bardejova spoločne s komplexom stavieb tvoriacich židovské suburbium zo začiatku 18. storočia bolo v roku 2000 zapísane do zoznamu - Svetové kultúrne a prírodné dedičstvo UNESCO.

Zobraziť celý článok »

Aktuality

    Vzdelávacie predstavenie „Zlaté dno“, ktoré je súčasťou jesennej kampane projektu Kvalita z našich regiónov predstavia aj žiakom bardejovských základných škôl.

    Je to predstavenie protagonistov divadelného zoskupenia 3T, ktorí navštevujú mestá po Slovensku a hravou formou spoločne učia mládež ako funguje ekonomika, ako sa tvorí a rozdeľuje verejný rozpočet a prečo je dôležité platiť dane.

     Deti a žiaci sa zoznámia s informáciami, prečo kúpou domácich výrobkov z našich regiónov podporia slovenskú ekonomiku a tým aj samých seba v podobe zlepšenia zamestnanosti, lepšieho školstva, zdravotníctva, infraštruktúry... Deti sa tak naučia, že všetky povolania sú dôležité, že je potrebné veľmi dobre sa zamyslieť nad tým, čo sa rozhodnú ďalej študovať, aby neskôr v praxi našli uplatnenie.

     Celé predstavenie je postavené na princípe „škola hrou“ a formou súťaží si mladí diváci zopakujú to, čo videli a počuli v rámci tohto vzdelávacieho predpoludnia.

     V Bardejove sa podujatie  uskutoční za účasti žiakov druhého stupňa základných škôl vo štvrtok 18. októbra 2012 o 10,30 hod. v Športovej hale Mier.

     Moderátorkou podujatia bude Katka Brychtová.

© 2015 Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

webdesign Webdesign, tvorba web stránok

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám