Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

skendehuplru
Mesto Bardejov

Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

Teší nás, že Vám môžeme prostredníctvom web stránky predstaviť Mesto Bardejov, poskytnúť nevyhnutné informácie o živote mesta a funkciách mestskej samosprávy.

Mesto Bardejov je historicky a kultúrne bohaté mesto, považované za jedno z najkrajších slovenských miest. Historické centrum Bardejova spoločne s komplexom stavieb tvoriacich židovské suburbium zo začiatku 18. storočia bolo v roku 2000 zapísane do zoznamu - Svetové kultúrne a prírodné dedičstvo UNESCO.

Zobraziť celý článok »

Aktuality

Organizátori (Bardejovské Kúpele a. s.,  Poľnonákup  Bardejov s r.o.,  VK  AGRO  s.r.o.  a Mesto Bardejov) pripravili na nedeľu 16. júna 2013 14. ročník Medzinárodného cestného behu Kúpeľná 13 –ka. Po štyroch rokoch tak máme opäť možnosť vidieť kvalitných bežcov, pričom očakávame cca 160 pretekárov z 13 štátov. Preteky sú zaradené do bežeckého podujatia o najlepšieho bežca - vytrvalca šarišského regiónu.

         Prezentácia pretekárov bude prebiehať v deň pretekov od 13.00 hod. do 15.15 hod. na kolonáde v Bardejovských Kúpeľoch. Preteky by mali začať hromadným štartom o 15.30 hod. pri LD Astória a bežci sa vydajú na trať smerom k hornému kúpalisku, ďalej prebehnú okolo tenisových kurtov k hlavnému parkovisku a hore späť ku LD Astória. Dĺžka tratí je rozdielna v kategórii juniorov (1. kolo – 3,25 km) a v kategórii dospelých (4. kolá – 13 km). Cieľom pre súťažiacich bude kolonáda v Bardejovských Kúpeľoch. 

         Pre pretekárov je pripravený aj špeciálny bonus. Každý štrnásty pretekár v celkovom poradí bez rozdielu veku (mimo juniorov) obdrží od usporiadateľov finančnú sumu 10 €. Pre divákov je pripravená divácka tombola (1 €) a možnosť získať niektorú z hodnotných 15 cien. Predpokladaný čas diváckej tomboly cca o 16.30 hod.

        Vyhlásenie výsledkov pretekov spojené s odovzdávaním cien pre najlepších pretekárov sa uskutoční cca o 17.00 hod. v Hotelovej akadémii v Bardejove. 

        Po štyroch rokoch teda opäť organizujeme podujatie, ktoré má svoju tradíciu a kvalitu, preto neváhajte a príďte povzbudiť účastníkov týchto jedinečných pretekov a v neposlednom rade si vychutnajte čarovnú atmosféru Bardejovských Kúpeľov.   

© 2015 Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

webdesign Webdesign, tvorba web stránok

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám