Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

skendehuplru
Mesto Bardejov

MESTO BARDEJOV

informuje o voľných pracovných miestach na Mestskom úrade v Bardejove a vyhlasuje výberové konanie na 2 voľné pracovné miesta:

odborný referent (stavebný úrad)

u zamestnávateľa: Mesto Bardejov, Radničné námestie č. 16, 085 01 Bardejov

 

OMS     Športové ihrisko pri ZŠ Komenského 23 v Bardejove sa 21. júna 2018 v dopoludňajších hodinách zmenilo na jeden veľký olympijský štadión, ktorý zaplnili deti z deviatich mestských materských škôl, aby sa mohli zúčastniť piatej športovej olympiády. Organizátorom tohto podujatia bola MŠ Gorkého 13 a záštitu nad súťažou malo Mesto Bardejov, oddelenie školstva a telesnej kultúry v Bardejove.

                                                                                 projekt 2018

Občianske združenie LASTOVIČKA pri ZŠ s MŠ Pod Vinbargom v Bardejove sa zapojilo do medzinárodného projektu s názvom All–Inclusive Children´s Rights Initiative (Iniciatíva za práva všetkých detí). Finančný grant na tento projekt poskytovala dobre etablovaná, kvalitná značka na Slovensku: IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže, Národná agentúra programu EÚ Erasmus+ pre oblasť mládeže a športu.

                                                                         netradicne

Hudba bola vždy súčasťou života človeka a aj keď si to neuvedomujeme, aktívne vplýva na naše telo, dušu i spoločnosť. Hudba si v dejinách našla cestu aj do škôl v podobe vyučovacieho predmetu hudobná výchova, ktorá má svoje pevné miesto v učebných osnovách. Na ZŠ s MŠ Pod Vinbargom v Bardejove sme sa na vyučovanie hudobnej výchovy pozreli trošku netradične...

Nenechajte si ujsť počas tohto leta vybrané kultúrne podujatia v Bardejove a v Bardejovských Kúpeľoch

Mesto Bardejov prostredníctvom svojho oddelenia kultúry MsÚ a Bardejovské Kúpele, a. s. v spolupráci s OOCR Šariš Bardejov pripravili pre širokú verejnosť zaujímavé kultúrne podujatia, z ktorých vyberáme nižšie uvedené, na ktorých by ste rozhodne nemali chýbať.

V piatok 8. júna 2018 už po 21 – krát bola slávnostne otvorená hlavná kúpeľná sezóna v Bardejovských Kúpeľoch, keď minerálne pramene požehnali zástupcovia štyroch cirkví pôsobiacich v bardejovskom regióne.

Výnimočné minerálne vody, najširšie indikačné zameranie spomedzi všetkých slovenských kúpeľov, profesionálny personál a rozsiahle investície sú základnými piliermi rastu Bardejovských kúpeľov v posledných rokoch.

Kým v roku 2012 sa v kúpeľoch ubytovalo 16 825 osôb, o päť rokov neskôr, v roku 2017, to bolo už 27 170, čiže o 61 % viac.

                                                             Prázdniny 2018

Pred týždňom, prvého júna 2018 sa uskutočnilo slávnostné otvorenie novo zrekonštruovanej Krytej plavárne na Wolkerovej ulici v Bardejove. Po skoro dvojročnej odstávke plavárne z dôvodu veľmi rozsiahlej rekonštrukcie sa celý objekt kompletne zmenil.

Plaváreň sa rekonštruovala v dvoch etapách. V prvej sa zrekonštruovala sociálna časť plavárne ( vstupné priestory, recepcia, čakáreň, chodba, šatne, sprchy, miestnosť pre imobilných, ošetrovňa, miestnosť pre plavčíkov), nová strecha a osadených bolo aj 28 slnečných kolektorov. Tiež bola vybudovaná aj soľná jaskyňa s detským kútikom.

© 2015 Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

webdesign Webdesign, tvorba web stránok

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám