Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

skendehuplru

Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

Teší nás, že Vám môžeme prostredníctvom web stránky predstaviť Mesto Bardejov, poskytnúť nevyhnutné informácie o živote mesta a funkciách mestskej samosprávy.

Mesto Bardejov je historicky a kultúrne bohaté mesto, považované za jedno z najkrajších slovenských miest. Historické centrum Bardejova spoločne s komplexom stavieb tvoriacich židovské suburbium zo začiatku 18. storočia bolo v roku 2000 zapísané do zoznamu - Svetové kultúrne a prírodné dedičstvo UNESCO.

Zobraziť celý článok »

Aktuality

Dnes (25.6.2020) sa zeleň v meste rozšírila o ďalší strom: pri pamätníku G. Szerédyho v smere na Dlhú Lúku bola vysadená nová lipa. Nahradila tak starú, vyše 120 rokov starú lipu, na ktorej sa už podpísal zub času a musela byť – kvôli bezpečnosti – zrezaná.

Vynovený pamätník jednému z majiteľov Zborovského hradu (Makovice), ktorý podľa legendy na tomto mieste umrel, keď sa dozvedel, že mu hrad už nepatrí tak bude opäť tieniť a „chrániť“ zatiaľ ešte iba stromček...

Ako povedal riaditeľ mestského podniku Bapos Marián Novický v minulom období podnik vysadil vyše 600 kusov rôznych drevín – 120 z nich bolo práve líp a treba povedať, že s výnimkou dvoch, troch sa všetky ujali a majú sa k svetu. A ako dodal primátor Bardejova Boris Hanuščak „táto lipa musí vydržať dlhšie, než 120 rokov: zasadili sme ju v roku 20. výročia zápisu Bardejova do zoznamu UNESCO a to zaväzuje“.    

 

Zverejnil: Marek Duleba, 2020-06-25, 12:54  marek.duleba@bardejov.sk 

Prihláste sa na odber

Najblišie udalosti

15 dec 2023
08:00 - 17:00
VIANOčNé TRHY
05 dec 2023
15:00 - 18:00
Oslavy Mikuláša 2023

 

sms informacie

 

ukrajina

 

grantove projekty

 

partnerske mesta

 

aed

 

covidTEL

 

btv

 

kino zriedlo

 

kulturaS

 

plavaren

 

mladez

 

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám