gototopgototop
Hore
je Dnes oslavuje meniny

Úvod

Pozor: Otvorí sa v novom okne. TlačiťEmail

Mestský úrad je výkonným orgánom mestského zastupiteľstva a primátora. Mestský úrad v Bardejove zabezpečuje v súlade s platnou právnou úpravou: odborné, administratívne a organizačné veci súvisiace s plnením úloh mestského zastupiteľstva, ním zriadených orgánov a primátora, vypracúva písomné vyhotovenia všetkých rozhodnutí primátora vydaných v správnom konaní a v daňovom konaní, vykonáva všeobecne záväzné nariadenia mesta, uznesenia mestského zastupiteľstva a mestskej rady ako aj rozhodnutia primátora. Mestský úrad najmä

Zobraziť celý článok ...

SLUŽBY POČAS VEĽKONOČNÝCH SVIATKOV 2014
Streda, 16 Apríl 2014 11:48 Tlačiť E-mail
SLUŽBY POČAS VEĽKONOČNÝCH SVIATKOV 2014

 

Zobraziť celý článok ... Posledná úprava ( Streda, 16 Apríl 2014 14:08 )
 
Začíname sláviť najväčšie kresťanské sviatky – Veľkú noc
Streda, 16 Apríl 2014 11:39 Tlačiť E-mail

Veľká noc je najstarším, najvýznamnejším kresťanským sviatkom, počas ktorého si kresťania pripomínajú umučenie, smrť a vzkriesenie Ježiša Krista. Poslednou nedeľou pred Veľkou nocou, tkz. Kvetnou nedeľou sa začal Veľký alebo Svätý týždeň. Kresťania na celom svete si pripomenuli triumfálny vstup Ježiša Krista do Jeruzalema a zároveň rozhodnutie židovskej rady o Ježišovej smrti.

Pôvodný názov Kvetnej nedele je Palmarum, čiže nedeľa paliem, čo súvisí s tým, že keď zástupy ľudí vítali Ježiša v Jeruzaleme, hádzali mu pod nohy palmové ratolesti. Vo svete je preto zvykom požehnávať na Kvetnú nedeľu palmové listy, kvety a zelené ratolesti.

Hlavnou myšlienkou Veľkého alebo Svätého týždňa je pripomenutie si Pánovho utrpenia, smrti na kríži a Zmŕtvychvstania.

Termín Veľkej noci nie je stály, každoročne sa mení. Veľká noc pripadá na prvú nedeľu po prvom jarnom splne mesiaca - po 21. marci. Má však ustálený deň na oslavu - nedeľu - pretože Ježiš Kristus vstal z mŕtvych podľa svedectva apoštolov prvý deň po sobote a tak každá nedeľa je dňom Veľkej noci. Veľký týždeň trvá od Kvetnej nedele po Bielu sobotu, počas ktorého si Cirkev osobitne pripomína pamätné dni utrpenia a smrti Pána Krista.

Zobraziť celý článok ...
 
V jednom z najkrajších miest na Slovensku v Bardejove máme aj jednu z najkrajších žien na Slovensku – Lucia Semanková sa stala I. vicemiss Slovenska 2014
Pondelok, 14 Apríl 2014 19:36 Tlačiť E-mail

Bardejovčanka Lucia Semanková získala tento víkend titul I. vicemiiss Slovenska 2014 v súťaži Miss Slovensko 2014.

Okrem tohto krásneho titulu získala aj titul Miss Sympatia (rozhodovali o ňom televízni diváci a výťažok z SMS hlasovania poputoval Detskému kardiocentru na Slovensku) a Miss Doliva.

Miss Slovenska 2014 sa stala Laura Longauerová z Detvy a II. vicemiss Michaela Nguyenová zo Žiaru nad Hronom.

 
Termín zahájenia výstavby juhozápadného obchvatu Bardejova sa blíži ...
Pondelok, 14 Apríl 2014 19:35 Tlačiť E-mail

Dôležitosť pripravovanej najväčšej investície v oblasti dopravnej infraštruktúry na území mesta Bardejov - juhozápadný obchvat mesta bola dôvodom uskutočneného pracovného rokovania zástupcov samosprávy Mesta Bardejov so zástupcami investora stavby Slovenskou správou ciest - Investičná výstavba a správa ciest Košice.

Na pracovnom rokovaní 3. apríla 2014 bolo

Zobraziť celý článok ...
 
Začala sa 2. etapa rekonštrukcie Stőcklovej ulice v MPR Bardejov
Piatok, 11 Apríl 2014 20:12 Tlačiť E-mail

Dňa 8.4.2014 sa odovzdaním staveniska stavby „Stőcklova ulica - 2. etapa, Bardejov“ začali práce na rekonštrukcii Stőcklovej ulice v časti od Veternej ulice po križovatku s Poštovou ulicou (po Obchodnú akadémiu). Rekonštrukcia tejto časti ulice nadväzuje na ukončenú 1. etapu stavby, ktorá je v užívaní od augusta minulého roku.

Zobraziť celý článok ...
 
Digitalizácia ZŠ a MŠ pokračuje
Piatok, 11 Apríl 2014 20:11 Tlačiť E-mail

Mesto Bardejov, ako zriaďovateľ základných a materských škôl, má záujem nie len na zlepšovaní stavu budov a areálov jednotlivých škôl, ale osobitnú pozornosť venuje i skvalitňovaniu technickej vybavenosti, ktorá výrazne prispieva k zvyšovaniu kvality vzdelávania a výchovy. V minulom roku boli všetky materské školy vybavené minimálne jednou interaktívnou tabuľou s notebookom, ktoré sú výrazným prínosom pri zvyšovaní názorností pri vyučovaní a zlepšovaní motoriky žiakov.

Na základe projektu ministerstva školstva, v rámci operačného programu informatizácia spoločnosti, do všetkých materských škôl pribudne ďalší interaktívny set pozostávajúci z interaktívnej tabule, notebooku a farebnej tlačiarne. V rámci tejto výzvy sa výrazne skvalitnia i podmienky na väčšine základných škôl, ktoré popri interaktívnej tabuli, notebooku získajú v najbližších týždňoch i tablety, ktoré nepochybne prispejú k zvýšeniu kvality vzdelávacieho procesu, prostredníctvom využívania a aplikácii nových technológii.

Zobraziť celý článok ...
 
Výberové konanie na obsadenie funkcie riaditeľa Základnej školy
Piatok, 11 Apríl 2014 10:01 Tlačiť E-mail

Mesto Bardejov v zmysle § 4 zákona NR SR č. 596/2003 Z. z. o štátnej správe v školstve a školskej samospráve a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov a § 5 zákona NR SR č. 552/2003 Z. z. o výkone práce vo verejnom záujme v znení neskorších predpisov vyhlasuje výberové konanie na obsadenie funkcie riaditeľa Základnej školy, Komenského 23 v Bardejove, Základnej školy, Wolkerova 10 v Bardejove, Základnej školy B. Krpelca, T. Ševčenka 3 v Bardejove.

Viac informácií tu.

Posledná úprava ( Piatok, 11 Apríl 2014 10:05 )
 
Výberové konanie na obsadenie funkcie riaditeľa Materskej školy
Piatok, 11 Apríl 2014 09:52 Tlačiť E-mail

Mesto Bardejov v zmysle § 4 zákona NR SR č. 596/2003 Z. z. o štátnej správe v školstve a školskej samospráve a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov a § 5 zákona NR SR č. 552/2003 Z. z. o výkone práce vo verejnom záujme v znení neskorších predpisov vyhlasuje výberové konanie na obsadenie funkcie riaditeľa Materskej školy, Komenského 24 v Bardejove, Materskej školy, Gorkého 13 v Bardejove, Materskej školy, Nábrežná 2 v Bardejove, Materskej školy, Nám. arm. gen. L. Svobodu 15 v Bardejove, Materskej školy, Lipová 37, Bardejovská Nová Ves.

Viac informácií tu.

Posledná úprava ( Piatok, 11 Apríl 2014 09:57 )
 
<< Začiatok < Predch 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ďalej > Koniec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

© 2012 Mesto BARDEJOV - Svetové dedičstvo UNESCO  |  webdesign by www.designit.sk - webdesign bardejov

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.