Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

skendehuplru
Mesto Bardejov

Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

Teší nás, že Vám môžeme prostredníctvom web stránky predstaviť Mesto Bardejov, poskytnúť nevyhnutné informácie o živote mesta a funkciách mestskej samosprávy.

Mesto Bardejov je historicky a kultúrne bohaté mesto, považované za jedno z najkrajších slovenských miest. Historické centrum Bardejova spoločne s komplexom stavieb tvoriacich židovské suburbium zo začiatku 18. storočia bolo v roku 2000 zapísane do zoznamu - Svetové kultúrne a prírodné dedičstvo UNESCO.

Zobraziť celý článok »

Aktuality

Pietny akt osláv Oslobodenia mesta pri príležitosti 69. výročia sa uskutočnil  v piatok 17. 1. pri Pamätníku vďaky SNP na Námestí SNP v Bardejove. Zúčastnili sa na ňom členovia SZPB, priami účastníci vojny, zástupcovia samosprávy a štátnej správy, rôznych organizácií i inštitúcií i občania mesta.  Neskôr o 15, 00 hod. sa už tradične udeľovala Cena primátora mesta. Slávnosť všetkým oceneným spríjemnil koncert vďaky. Súčasťou osláv bola aj tento rok fiktívna ukážka oslobodzovacích bojov z konca II. sv. vojny na Radničnom námestí v sobotu popoludní.

© 2015 Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

webdesign Webdesign, tvorba web stránok

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám