Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

skendehuplru
Mesto Bardejov

Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

Teší nás, že Vám môžeme prostredníctvom web stránky predstaviť Mesto Bardejov, poskytnúť nevyhnutné informácie o živote mesta a funkciách mestskej samosprávy.

Mesto Bardejov je historicky a kultúrne bohaté mesto, považované za jedno z najkrajších slovenských miest. Historické centrum Bardejova spoločne s komplexom stavieb tvoriacich židovské suburbium zo začiatku 18. storočia bolo v roku 2000 zapísane do zoznamu - Svetové kultúrne a prírodné dedičstvo UNESCO.

Zobraziť celý článok »

Aktuality

valentinska kvakpa krvi 2014Už tradične každý rok ešte pred sviatkom sv. Valentína štartuje celoslovenská kampaň Slovenského Červeného kríža „Valentínska kvapka krvi“.

Tento rok začala v pondelok  10. februára 2014 a potrvá do 14. marca 2014.

Heslom tohtoročnej kampane je: „Pre niekoho si ten pravý.“ Rozhodnutie človeka darovať krv zachraňuje niekomu život a práve môže byť tou pravou, ktorá rozhodne v momente pre človeka, ktorý je na ňu odkázaný.

Cieľom kampane je šíriť myšlienku darcovstva krvi, hlavne výchovou k darcovstvu krvi. Túto kampaň organizuje Slovenský červený kríž v spolupráci s Národnou transfúznou službou SR a hematologicko-transfúziologickými oddeleniami nemocníc. Bližšie informácie, kde sa môže darovať krv nájdete aj na www.redcross.sk.         

Pre zaľúbené dvojice, ktoré prídu počas kampane darovať krv spoločne, Slovenský Červený kríž pripravil súťaž o víkendový pobyt v Budapešti . Podmienky súťaže nájdete na našej webovej stránke i na našom Facebooku www.facebook.com/slovenskycervenykriz.

© 2015 Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

webdesign Webdesign, tvorba web stránok

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám