Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

skendehuplru
Mesto Bardejov

Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

Teší nás, že Vám môžeme prostredníctvom web stránky predstaviť Mesto Bardejov, poskytnúť nevyhnutné informácie o živote mesta a funkciách mestskej samosprávy.

Mesto Bardejov je historicky a kultúrne bohaté mesto, považované za jedno z najkrajších slovenských miest. Historické centrum Bardejova spoločne s komplexom stavieb tvoriacich židovské suburbium zo začiatku 18. storočia bolo v roku 2000 zapísane do zoznamu - Svetové kultúrne a prírodné dedičstvo UNESCO.

Zobraziť celý článok »

Aktuality

V stredu 28.5.2014 sa začal  v Poľsko-slovenskom dome fotoplenér v rámci spoločného projektu „Umelecké námestia pohraničia – Bardejov - Krosno”, ktorý je spolufinancovaný Európskou úniou z Európskeho fondu regionálneho rozvoja a štátnym rozpočtom v rámci Programu cezhraničnej spolupráce Poľsko - Slovenská republika 2007 -2013.

Plenér trval do nedele a zúčastnilo sa na ňom 10 fotografov z Poľska a 5 mladých fotografov z Bardejova. Fotografie budú vystavené na poplenérovej výstave, ktorej vernisáž sa uskutoční 19.6.2014 v Hornošarišskom osvetovom stredisku.

         V rámci projektu „Umelecké námestia pohraničia – Bardejov - Krosno” bude na Radničnom námestí zrealizovaných celkovo 11 kultúrno-spoločenských akcií.

 

fotoplener plsk krosno 2014

 

 

loga plsk gmkros bj eu

 

© 2015 Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

webdesign Webdesign, tvorba web stránok

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám