Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

skendehuplru
Mesto Bardejov

Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

Teší nás, že Vám môžeme prostredníctvom web stránky predstaviť Mesto Bardejov, poskytnúť nevyhnutné informácie o živote mesta a funkciách mestskej samosprávy.

Mesto Bardejov je historicky a kultúrne bohaté mesto, považované za jedno z najkrajších slovenských miest. Historické centrum Bardejova spoločne s komplexom stavieb tvoriacich židovské suburbium zo začiatku 18. storočia bolo v roku 2000 zapísane do zoznamu - Svetové kultúrne a prírodné dedičstvo UNESCO.

Zobraziť celý článok »

Aktuality

saris festival 2014Už aj tohtoročné leto potvrdilo, že na východe je zábava najlepšia. Značka Šariš v spolupráci s jednoltlivými mesta na východnom Slovensku pripravila sériu východniarskych festivalov „My sme východ“.

Podujatia „My sme východ“ vznikajú v spolupráci s mestami a primátormi týchto miest a hlavným partnerom značke Šariš

.  Každé mesto priamo na podujatí ocenení dvoch vzácnych rodákov symbolickou pozlátenou tehlou, za zásluhy pri budovaní dobrého mena mesta.

 Bardejov bude mať ten svoj, pod názvom MY SME BARDEJOV,  ktorý bude v rámci série piaty v poradí. Festival vyvrcholí začiatkom septembra  Dňom otvorených dverí priamo v pivovare vo Veľkom Šariši.

            V Bardejove, na Radničnom námestí, sa môžeme tešiť na Mariána Čekovského, Katku Knechtovú či skupinu Peter Bič.

Svoju šikovnosť, zručnosť a to, že východniari robia veci zo srdca, dokáže aj „Šariš trh“. Domáci umelci na ňom predstavia tradičné výrobky a remeslá charakteristické práve pre ich mesto. Celú akciu bude moderovať obľúbený Milan „Junior“ Zimnýkoval, ktorý tiež pochádza z východného Slovenska.

Na východe robíme veci zo srdca - tak znie heslo pripravovaných letných festivalov. Šariš je tiež hrdý srdcom východniar, preto prichádza medzi ľudí v regióne, kde je doma, aby tak oslávil  tradície i šikovných ľudí, ktorí tu žijú. Mestské letné festivaly popri zábave a oslave  prinesú tak aj príležitosť utužiť komunitu, vyjadriť hrdosť a spolupatričnosť k svojmu mestu.

© 2015 Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

webdesign Webdesign, tvorba web stránok

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám