Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

skendehuplru
Mesto Bardejov

Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

Teší nás, že Vám môžeme prostredníctvom web stránky predstaviť Mesto Bardejov, poskytnúť nevyhnutné informácie o živote mesta a funkciách mestskej samosprávy.

Mesto Bardejov je historicky a kultúrne bohaté mesto, považované za jedno z najkrajších slovenských miest. Historické centrum Bardejova spoločne s komplexom stavieb tvoriacich židovské suburbium zo začiatku 18. storočia bolo v roku 2000 zapísane do zoznamu - Svetové kultúrne a prírodné dedičstvo UNESCO.

Zobraziť celý článok »

Aktuality

Mesto Bardejov, Základná umelecká škola Michala Vileca a Kultúrne a turistické centrum (Poľsko-slovenský dom) pripravili na posledný aprílový deň – štvrtok 30. apríla 2014 už po piaty krát milé podujatie pod názvom  „ Otváranie fontán“ so začiatkom o 17.00 hod.

Program začne už dopoludnia od 10.00 hodiny stavaním detského mája na Radničnom námestí.

Obidvoch podujatí sa zúčastní aj Dráčik, ktorý sa vyliahol z megakraslice, ktorá bola umiestnená počas veľkonočných sviatkov na Radničnom námestí a zatiaľ nemá meno. Dráčik bude pri fontánach od 16.00 do 18:00 a každé dieťa, ktoré prinesie na lístočku napísaný návrh mena, bude zaradené do zlosovania o vecné ceny! Okrem toho sú pripravené aj rôzne hry s dráčikom.

Na území mesta sa ešte vodné fontány nachádzajú v:

  • Parku Aloisa Jiráska,
  • v parčíku na ul. Františkánov
  • a fontána v Bardejovských Kúpeľoch

© 2015 Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

webdesign Webdesign, tvorba web stránok

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám