Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

skendehuplru
Mesto Bardejov

Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

Teší nás, že Vám môžeme prostredníctvom web stránky predstaviť Mesto Bardejov, poskytnúť nevyhnutné informácie o živote mesta a funkciách mestskej samosprávy.

Mesto Bardejov je historicky a kultúrne bohaté mesto, považované za jedno z najkrajších slovenských miest. Historické centrum Bardejova spoločne s komplexom stavieb tvoriacich židovské suburbium zo začiatku 18. storočia bolo v roku 2000 zapísane do zoznamu - Svetové kultúrne a prírodné dedičstvo UNESCO.

Zobraziť celý článok »

Aktuality

Posledný májový týždeň prebiehalo osadzovanie hnedých turistických tabúľ, ktoré majú upozorniť návštevníkov Prešovského kraja na pamiatky a jedinečné lokality regiónu.
Na území bardejovského regiónu pribudli  ďalšie tabule pri vstupoch do jednotlivých lokalít:  označenie Bardejov – UNESCO, označenie Hrad Zborov a označenie Hervartov – UNESCO.
V tomto roku prebiehala realizácia druhej  etapy projektu  osadzovania  ďalších 40 veľkých  tabúľ o rozmeroch 2 x 1, 5 metra a 23 malých smerových tabúľ so šípkami. Tabule sú väčšinou umiestnené pri cestách I. triedy, časť z nich aj pri komunikáciách II. triedy.
Osadzovanie hnedých turistických tabúľ je realizované v rámci projektu Krajskej organizácie cestovného ruchu v Prešove, ktorej členom je aj Oblastná organizácia cestovného ruchu Šariš – Bardejov.

© 2015 Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

webdesign Webdesign, tvorba web stránok

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám