Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

skendehuplru
Mesto Bardejov

Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

Teší nás, že Vám môžeme prostredníctvom web stránky predstaviť Mesto Bardejov, poskytnúť nevyhnutné informácie o živote mesta a funkciách mestskej samosprávy.

Mesto Bardejov je historicky a kultúrne bohaté mesto, považované za jedno z najkrajších slovenských miest. Historické centrum Bardejova spoločne s komplexom stavieb tvoriacich židovské suburbium zo začiatku 18. storočia bolo v roku 2000 zapísane do zoznamu - Svetové kultúrne a prírodné dedičstvo UNESCO.

Zobraziť celý článok »

Aktuality

logo oocrRozvíjajúca sa spolupráca v oblasti cestovného ruchu v rámci regiónu mesta Bardejov a predovšetkým pripravované ďalšie zámery na realizáciu infraštrukturálnych projektov sú jedným z hlavných dôvodov pre rozšírenie členskej základne Oblastnej organizácie Šariš Bardejov (OOCR).

            Aktivity sú smerované k prepojeniu mesta na blízke cezhraničné turistické centrá Poľska a súčasne partnerské mesta Bardejova a dotýkajú sa aj obcí nachádzajúcich sa na týchto trasách. Aj to bolo dôvod pre riešenie vstupu obce Sveržov, Zlaté, Kurov do OOCR.

            Spoločná nedávna históriu okresu Svidník najmä z obdobia, kedy tento okres bol súčasťou okresu Bardejov, zaujímavé turistické atraktivity mesta Svidník, ale aj pamiatky z obdobia II. sv. vojny a predovšetkým zachovaná sakrálna drevená architektúra, ktorá je súčasťou zoznamu UNESCO motivujú rokovania o prijatí  Mesta Svidník za člena OOCR.

© 2015 Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

webdesign Webdesign, tvorba web stránok

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám