Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

skendehuplru
Mesto Bardejov

Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

Teší nás, že Vám môžeme prostredníctvom web stránky predstaviť Mesto Bardejov, poskytnúť nevyhnutné informácie o živote mesta a funkciách mestskej samosprávy.

Mesto Bardejov je historicky a kultúrne bohaté mesto, považované za jedno z najkrajších slovenských miest. Historické centrum Bardejova spoločne s komplexom stavieb tvoriacich židovské suburbium zo začiatku 18. storočia bolo v roku 2000 zapísane do zoznamu - Svetové kultúrne a prírodné dedičstvo UNESCO.

Zobraziť celý článok »

Aktuality

Stavbári na najväčšom stavenisku v našom meste – stavbe juhozápadného obchvatu pokračujú podľa harmonogramu. Investícia za takmer 35 mil. € by mala byť ukončená v júni 2016.

                V 33. kalendárnom týždni prebiehali na starej ceste smerom od mestského cintorína k objektu reštaurácie Arkáda  dokončovacie stavebné práce pred pokládkou nového živičného krytu , tzv. cementová stabilizácia. Táto ulica by mala byť sprejazdnená ešte do konania tohtoročného jarmoku, pretože práve obchádzková trasa by mala viesť práve tade.

Chodník okolo tejto cesty je už tiež skoro hotový. Na ceste II/545, teda smerom z mesta na Prešov sú osadené dva piliere, po ktorých v budúcnosti chcú stavbári odkloniť dopravu, aby sa mohol začať realizovať oporný múr a násyp pre mostný objekt. Tiež sa pripravujú vŕtacie práce pre osadenie mostných pilierov. Most, ktorý bude viesť ponad terajšiu výpadovku a rovnako ako most ponad Ťačevskú ulicu budú monolitické, ostatné mostné objekty budú z prefabrikátov. Práce prebiehajú podľa harmonogramu a v prípade, že sa nestane nič nepredvídané, tak termín ukončenia stavby v júni 2016 by nemal byť ohrozený. Do zimy sa stavbári Eurovie chcú sústrediť na dva hlavné ciele a to – preloženie cesty II/545 smerom od Prešova pomedzi piliere k budúcemu kruhovému objazdu a na výstavbu samotného kruhového objazdu na križovatke ulíc  Starý blich a kpt. Nálepku.

© 2015 Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

webdesign Webdesign, tvorba web stránok

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám