Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

skendehuplru
Mesto Bardejov

Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

Teší nás, že Vám môžeme prostredníctvom web stránky predstaviť Mesto Bardejov, poskytnúť nevyhnutné informácie o živote mesta a funkciách mestskej samosprávy.

Mesto Bardejov je historicky a kultúrne bohaté mesto, považované za jedno z najkrajších slovenských miest. Historické centrum Bardejova spoločne s komplexom stavieb tvoriacich židovské suburbium zo začiatku 18. storočia bolo v roku 2000 zapísane do zoznamu - Svetové kultúrne a prírodné dedičstvo UNESCO.

Zobraziť celý článok »

Aktuality

Prepojiť kyslíkovú cestu v Bardejovských Kúpeľoch so sedlom Čerešňa, ktoré sa nachádza v lokalite Mníchovského potoka je už realitou aj pre cyklistov.

V decembri 2015 bola ukončená stavba singletracku Čerešenka, takto za podpory Okresnej organizácie cestovného ruchu Šariš Bardejov vznikla nová turistická trať pre cyklistov a peších – tzv. singletrack v Bardejovských kúpeľoch o celkovej dĺžke 1 650 m a prevýšení 140vm. Tiež sú doplnené aj navigačné tabule so smerovníkom na Čerešňu, ktoré informujú turistov aj o tom, že je tam funkčná studnička.

Odvodnenie, drenáže, mostíky, osadenie tabuliek a smerových šípiek zrealizovalo združenie SloMBA o.z. pod vedením Mgr. Jána Tekela.

Čo je singletrack?

Je to úzky chodník prechádzajúci terénom, no dostatočne široký na to, aby ním cyklista, či peší mohol bezpečne prejsť. Výsledná podoba singletracku je veľmi závislá od charakteru lesa, jeho hustoty, sklonu, reliéfu, lebo singletrack sa lesu prispôsobuje.

singletrack bj ceresna

Ako vyzerá singletrack si môžete pozrieť bližšie na: http://www.pinkbike.com/video/433295/%20Jano

© 2015 Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

webdesign Webdesign, tvorba web stránok

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám