Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

skendehuplru
Mesto Bardejov

Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

Teší nás, že Vám môžeme prostredníctvom web stránky predstaviť Mesto Bardejov, poskytnúť nevyhnutné informácie o živote mesta a funkciách mestskej samosprávy.

Mesto Bardejov je historicky a kultúrne bohaté mesto, považované za jedno z najkrajších slovenských miest. Historické centrum Bardejova spoločne s komplexom stavieb tvoriacich židovské suburbium zo začiatku 18. storočia bolo v roku 2000 zapísane do zoznamu - Svetové kultúrne a prírodné dedičstvo UNESCO.

Zobraziť celý článok »

Aktuality

AJ TÁ VAŠA MÔŽE ZACHRÁNIŤ ŽIVOT. STAŇTE SA DARCOM KOSTNEJ DRENE.

Rozšírme darcovskú základňu a tým aj pravdepodobnosť nájdenia vhodných darcov kostnej drene na Slovensku. Staňte sa záchrancom ľudského života.

Od 11. januára 2016 do 30. 3. 2016 prebieha na území SR   celoslovenská charitatívna kampaň „MÁTE SLINU?“(www.mateslinu.sk).

Kampaň je zameraná na získanie nových darcov kostnej drene, ktorú realizuje Nadácia Kvapka Nádeje. Záštitu nad charitatívnou kampaňou prevzalo Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky.

Nadácia KVAPKA NÁDEJE sa od svojho založenia zameriava na podporu detských hematologicko-onkologických centier, pričom od roku 2010 pomohla sumou viac ako 1 milión EUR. V roku 2015, kedy nadácia oslávila 5.výročie svojho založenia a 20.výročie vzniku Transplantačnej jednotky kostnej drene DFNsP Bratislava, kam je pomoc prednostne smerovaná sa nadácia rozhodla pomôcť a podporiť Národný register darcov kostnej drene, ktorý vyhľadáva darcov vhodných pre životy zachraňujúcu transplantáciu kostnej drene.

Okrem finančnej pomoci určenej na zakúpenie moderného prístroja na DNA analýzy darcov pre potreby Národného registra nadácia zároveň chce pomôcť a rozšíriť databázu registra darcov formou celoslovenskej kampane.

© 2015 Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

webdesign Webdesign, tvorba web stránok

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám