Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

skendehuplru
Mesto Bardejov

Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

Teší nás, že Vám môžeme prostredníctvom web stránky predstaviť Mesto Bardejov, poskytnúť nevyhnutné informácie o živote mesta a funkciách mestskej samosprávy.

Mesto Bardejov je historicky a kultúrne bohaté mesto, považované za jedno z najkrajších slovenských miest. Historické centrum Bardejova spoločne s komplexom stavieb tvoriacich židovské suburbium zo začiatku 18. storočia bolo v roku 2000 zapísane do zoznamu - Svetové kultúrne a prírodné dedičstvo UNESCO.

Zobraziť celý článok »

Aktuality

Vďaka špeciálnym technológiám, ktoré snímajú priestor a spracuvávajú obraz si mohli záujemcovia na veľtrhu ITB v Berlíne v uplynulých dňoch prezrieť formou virtuálnej prehliadky krásy Slovenska, medzi ktorými nechýbal aj  historický Bardejov.


Stánok Slovenskej agentúry pre cestovný ruch  bol veľmi živý a navštívil ho vysoký počet návštevníkov, ktorých zaujala netradičná virtuálna prehliadka našej krajiny.
Pomocou 3D aplikácií mohli precestovať celé Slovensko, všetkých 8 krajov, kde okrem iného videli aj nádhernú prírodu Slovenského raja, výhľad z Chopku v Nízkych Tatrách, historické centrum Bratislavy, či domy vo Vlkolínci.


Špeciálne technológie snímania priestoru poskytli okrem 360 – stupňového panoramatického  pohľadu na okolie aj doplnkové informácie o danom mieste a tak mali pocit akoby naozaj boli na danom mieste.
Zážitok z prehliadky bol mimoriadne intenzívny a autentický.  Ľudia, ktorí virtuálnu realitu vyskúšali, hovoria, že prekonala ich očakávania. Najmä pri pohľade z vrcholku Lomnického štítu neraz podvedome spravili krok vzad, lebo mali pocit, že sa ocitli priamo nad hlbokými tatranskými roklinami. Prezentácia získala uznanie aj od Izabely Garaňa, výkonnej riaditeľky UN WTO pre Európu (agentúra OSN zameraná na cestovný ruch).

 

Zdroj: SACR
Zverejnila: Elena Volčkovová, Ing., 2016-03-21, 13:10, elena.volckovova@bardejov.sk

© 2015 Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

webdesign Webdesign, tvorba web stránok

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám