Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

skendehuplru
Mesto Bardejov

Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

Teší nás, že Vám môžeme prostredníctvom web stránky predstaviť Mesto Bardejov, poskytnúť nevyhnutné informácie o živote mesta a funkciách mestskej samosprávy.

Mesto Bardejov je historicky a kultúrne bohaté mesto, považované za jedno z najkrajších slovenských miest. Historické centrum Bardejova spoločne s komplexom stavieb tvoriacich židovské suburbium zo začiatku 18. storočia bolo v roku 2000 zapísane do zoznamu - Svetové kultúrne a prírodné dedičstvo UNESCO.

Zobraziť celý článok »

Aktuality

máj 2V piatok, 6. mája 2016, sa na Radničnom námestí zišli škôlkari zo všetkých materských škôl v meste, aby za pomoci tučniaka a dráčika Ohniváčika ozdobili tohtoročný máj. Každá škôlka mala pripravené farebné stužky, ktoré deti netrpezlivo zvierali v rukách a čakali na moment, kedy ich slávnostne zavesia na pripravenú briezku. Zdobenie dopĺňali piesne a tance žiačok zo Základnej školy na Wolkerovej ulici. Vydarenej akcii prialo aj krásne slnečné počasie a na tvárach detí bolo vidieť neskrývané nadšenie a radosť. Po vyzdobení mája sa za zvuku hudby a detských piesní presunul celý sprievod do Promenádneho parku k fontánam. Tam deti utvorili okolo mája kruh a spievali. Neskôr si každá trieda urobila pamätnú fotografiu so symbolom tohtoročnej bardejovskej Veľkej noci – tučniakom, ktorý sa vyliahol z megakraslice.

Program pokračoval aj v popoludňajších hodinách. Pripravené boli súťaže pre najmenších a vyvrcholením popoludňajšieho programu bolo slávnostné spustenie fontán a sprievodný program žiakov ZUŠ Michala Vileca.

máj 1

Zverejnil: Malegová Alena, Mgr., 2016-05-09, 11:19, alena.malegova@bardejov.sk/

© 2015 Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

webdesign Webdesign, tvorba web stránok

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám