Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

skendehuplru
Mesto Bardejov

Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

Teší nás, že Vám môžeme prostredníctvom web stránky predstaviť Mesto Bardejov, poskytnúť nevyhnutné informácie o živote mesta a funkciách mestskej samosprávy.

Mesto Bardejov je historicky a kultúrne bohaté mesto, považované za jedno z najkrajších slovenských miest. Historické centrum Bardejova spoločne s komplexom stavieb tvoriacich židovské suburbium zo začiatku 18. storočia bolo v roku 2000 zapísane do zoznamu - Svetové kultúrne a prírodné dedičstvo UNESCO.

Zobraziť celý článok »

Aktuality

footoV utorok, dňa 10. 5. 2016, sme sa my, žiaci ZŠ s MŠ Pod Vinbargom vybrali navštíviť a potešiť psíkov v  Karanténnej stanici Bardejov.

Ráno pred ôsmou hodinou sme sa v dobrej nálade zišli vo vestibule školy, odkiaľ sme s pani učiteľkou, Mgr. Chovanovou, vyrazili na dobrodružnú návštevu opustených psíkov. Keď nás tie psie očká zazreli, veselým štekotom nás privítali. Okrem psíkov nás privítala aj pracovníčka Karanténnej stanice, ktorej sme odovzdali balíčky psích granúl a psie salámy. Granuly sme zakúpili z peňazí, ktoré sme utŕžili na Vianočnej burze predajom výrobkov z kreatívnych dielní.

Počas návštevy útulku sme sa so psíkmi vybláznili do sýtosti. Venčili sme ich na krásne zakvitnutej čistinke, hádzali im loptičky a hrali sa s nimi. V prípade potreby sme im vymenili vodu alebo ich ponúkli granulkami.

Na záver našej návštevy útulku nám bola udelená pochvala a poďakovanie od pracovníčky a jedna veľká uslintaná pusa od rozšantených psíkov. Pri odchode nám síce bolo smutno, ale už teraz sa tešíme na ďalšiu návštevu.

A kto z vás má blízky vzťah ku psíkom a chuť príjemne stráviť čas, navrhujeme návštevu tejto karanténnej stanice, kde sme si aj my spríjemnili utorkové dopoludnie.

Sabína Sterančáková a Natália Mačušová (9.B)

Zverejnil: Alena Malegová, Mgr., 2016-05-17, 10:45, alena.malegova@bardejov.sk/

© 2015 Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

webdesign Webdesign, tvorba web stránok

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám