Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

skendehuplru
Mesto Bardejov

Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

Teší nás, že Vám môžeme prostredníctvom web stránky predstaviť Mesto Bardejov, poskytnúť nevyhnutné informácie o živote mesta a funkciách mestskej samosprávy.

Mesto Bardejov je historicky a kultúrne bohaté mesto, považované za jedno z najkrajších slovenských miest. Historické centrum Bardejova spoločne s komplexom stavieb tvoriacich židovské suburbium zo začiatku 18. storočia bolo v roku 2000 zapísane do zoznamu - Svetové kultúrne a prírodné dedičstvo UNESCO.

Zobraziť celý článok »

Aktuality

20160426 101222Na jednu z hodín prírodovedy medzi žiakov 3.A triedy zavítala návšteva aj s vtáčím prekvapením. P. Evinová (mamička našej tretiačky) nám prišla ukázať dvoch krásnych operencov – poštových holubov a 45 minút vyučovacej hodiny ubehlo ako voda.Dozvedeli sme sa o princípoch vyliahnutia holubov, o ich chove, o tom, že preteková sezóna začína obvykle koncom apríla až začiatkom mája. Preteky poštových holubov majú na Slovensku dlhú tradíciu. Nedeľné čakanie holubov z preteku je jedinečný zážitok. Holubári tvrdia, že spojenie radosti, adrenalínu, napätia a vďačnosti za návrat domov dokáže vniesť do života novú perspektívu, pohľad na veci okolo nás a ich vnímanie. Besedu nám ukončil úlet krásneho snehobieleho poštového holuba cez okno našej triedy. Ďakujeme za návštevu a opäť dovidenia...                                          

                                                                                                       Mgr. E. Sovičová

Zverejnil: Alena Malegová, Mgr., 2016-06-08, 13:25, alena.malegova@bardejov.sk

© 2015 Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

webdesign Webdesign, tvorba web stránok

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám