Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

skendehuplru
Mesto Bardejov

Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

Teší nás, že Vám môžeme prostredníctvom web stránky predstaviť Mesto Bardejov, poskytnúť nevyhnutné informácie o živote mesta a funkciách mestskej samosprávy.

Mesto Bardejov je historicky a kultúrne bohaté mesto, považované za jedno z najkrajších slovenských miest. Historické centrum Bardejova spoločne s komplexom stavieb tvoriacich židovské suburbium zo začiatku 18. storočia bolo v roku 2000 zapísane do zoznamu - Svetové kultúrne a prírodné dedičstvo UNESCO.

Zobraziť celý článok »

Aktuality

11V stredu, 25. mája 2016, Základná umelecká škola Michala Vileca v Bardejove prezentovala svoj jarný program pod názvom „Na jarnú nôtu“. Program bol zameraný na priblíženie našich kultúrnych a spoločenských tradícii a ich vysvetlenie. Jarné obdobie bolo bohaté na tradičné úkony aj v našom regióne, preto sa Základná umelecká škola Michala Vileca rozhodla priniesť program práve s touto náučnou témou. Popri ľudovej piesni v rôznych aranžmánoch, pásma DFS Vienok a klasických hudobných čísiel bol prezentovaný a funkčne vysvetlený napríklad aj kroj, ktorý si mohli priamo vyskúšať aj prítomní diváci. Na záver programu sa spoločne s publikom zaspievala tradičná májová pieseň „ Sadíme my máje“.

Program Základná umelecká škola Michala Vileca prezentovala pre základné školy v doobedňajších hodinách a večer pripravila toto pásmo pre širokú verejnosť. Sme radi, že sme mohli priblížiť mladšej generácii naše tradície a tým ostaným spríjemniť prekrásne jarné obdobie.

foto: Mgr. Branislav Meščan, DiS.art.               

Zverejnil: Alena Malegová, Mgr., 2016-06-20, 08:53, alena.malegova@bardejov.sk

© 2015 Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

webdesign Webdesign, tvorba web stránok

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám