Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

skendehuplru
Mesto Bardejov

Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

Teší nás, že Vám môžeme prostredníctvom web stránky predstaviť Mesto Bardejov, poskytnúť nevyhnutné informácie o živote mesta a funkciách mestskej samosprávy.

Mesto Bardejov je historicky a kultúrne bohaté mesto, považované za jedno z najkrajších slovenských miest. Historické centrum Bardejova spoločne s komplexom stavieb tvoriacich židovské suburbium zo začiatku 18. storočia bolo v roku 2000 zapísane do zoznamu - Svetové kultúrne a prírodné dedičstvo UNESCO.

Zobraziť celý článok »

Aktuality

Najvychýrenejší tradičný jarmok na východnom Slovensku sa blíži ...

...čakajú nás štyri dni zábavy, oddychu a rôznych stretnutí ...

25. 8. – 28. 8. 2016

Historický Bardejovský jarmok má pred sebou 665. ročník a v novodobých dejinách ide o jeho 45. ročník. Začne o týždeň vo štvrtok 25. 8. 2016 a bude sa konať na  Radničnom námestí a v priľahlých uličkách.
Okrem predajných stánkov, stánkov s občerstvením nebude chýbať ani obľúbená Ulička remesiel, v sobotu aj detský jarmok, v Športovej hale výstava dinosaurov a na Radničnom námestí  oganizátori pripravili aj bohatý kultúrny program. Od štvrtka do nedele sa na pódiu vystriedajú hudobné aj tanečné skupiny a predstavitelia rôznych žánrov.


Kollárovci, Dara Rolins, Peter Lipa a Milan Lasica, Mafia Corner, Chiki Liki Tua, Octopus, Beáta Dubasová, Marián Bango, diabolské husle Berkyho Mrenicu, Festival Pontes Vlček, La Gioia Divas a ďalší...
    

Podrobný program nájdete na: ......

Pozývame všetkých z blízkeho i širokého okolia – príďte zažiť pravú jarmočnú atmosféru kráľovského mesta.

© 2015 Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

webdesign Webdesign, tvorba web stránok

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám