Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

skendehuplru
Mesto Bardejov

Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

Teší nás, že Vám môžeme prostredníctvom web stránky predstaviť Mesto Bardejov, poskytnúť nevyhnutné informácie o živote mesta a funkciách mestskej samosprávy.

Mesto Bardejov je historicky a kultúrne bohaté mesto, považované za jedno z najkrajších slovenských miest. Historické centrum Bardejova spoločne s komplexom stavieb tvoriacich židovské suburbium zo začiatku 18. storočia bolo v roku 2000 zapísane do zoznamu - Svetové kultúrne a prírodné dedičstvo UNESCO.

Zobraziť celý článok »

Aktuality

 DSC0341 DSC0356 DSC0361 DSC0390 DSC0398 DSC0399

V stredu, 19. októbra 2016 sa v Bardejove už po štvrtýkrát uskutočnilo symbolické zatváranie fontán, ktoré zároveň  uzavrelo  letnú turistickú sezónu v našom meste.  Súčasťou programu bolo vystúpenie Saxbandu  a doposiaľ nepomenovanej kapely ZUŠ Michala Vileca, vhodne doplnené vystúpením mladého talentovaného akordeonistu Samuela Bražinu. O úvod a záver hudobnej produkcie sa postaral učiteľ ZUŠ pán Marián Bukovský. Po zaznení slávnostných fanfár, dve vodné víly  doniesli symbolický kľúč, ktorým už legendárne  rozprávkové bytosti  Dráčik Ohniváčik a Tučniak Bardik definitívne uzamkli fontánu v mestskom Promenádnom parku pred nadchádzajúcou zimnou sezónou.

                Súčasťou podujatia, ktorého spoluorganizátormi sú oddelenie školstva a telesnej kultúry, Kultúrno-turistické centrum a ZUŠ Michala Vileca,  bolo už po druhý krát vyhodnotenie, tentokrát tretieho ročníka tradičnej letnej súťaže Lovcov perál, ktorého vyhlasovateľom je Kultúrno-turistické centrum.  Na šťastných výhercov tak čakali hodnotné ceny. Tou hlavnou bol  bicykel, ktorý do súťaže venoval primátor mesta  Boris Hanuščak, ktorý odovzdal spolu so svojim zástupcom Marcelom Tribusom.  Celkovo bolo, na základe žrebovania,  odovzdaných viac ako tridsať cien  medzi ktorými nechýbali tablety, či kolobežka. Celé podujatie finančne podporili aj VUB banka a spoločnosť Tesco ako aj množstvo miestnych sponzorov.

                Na záver sa tučniak Bardik rozlúčil, dúfajme, že len dočasne,  so všetkými a vo veľkej poštovej škatuli odišiel na korbe aute na svoju zimnú púť smerom na sever s odkazom, že sa k nám do Bardejova ešte isto vráti.

Po nastupujúcej zime sa už teraz tešíme na jar, kedy opäť otvoríme fontánu, ktorá sa už stala novou dominantou mesta a mnohí z nás pri nej strávili veľa príjemných chvíľ 

Zverejnil: Miroslav Vančík, PhDr., 2016-10-28, 09:17, miroslav.vancik@bardejov.sk

© 2015 Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

webdesign Webdesign, tvorba web stránok

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám