Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

skendehuplru
Mesto Bardejov

Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

Teší nás, že Vám môžeme prostredníctvom web stránky predstaviť Mesto Bardejov, poskytnúť nevyhnutné informácie o živote mesta a funkciách mestskej samosprávy.

Mesto Bardejov je historicky a kultúrne bohaté mesto, považované za jedno z najkrajších slovenských miest. Historické centrum Bardejova spoločne s komplexom stavieb tvoriacich židovské suburbium zo začiatku 18. storočia bolo v roku 2000 zapísane do zoznamu - Svetové kultúrne a prírodné dedičstvo UNESCO.

Zobraziť celý článok »

Aktuality

vyziva 01vyziva 02vyziva 03vyziva 04vyziva 05vyziva 06vyziva 07

16. októbra si pripomíname Svetový deň zdravej výživy.  Je to výročný deň, keď bola v roku 1945 založená Organizácia OSN pre výživu a poľnohospodárstvo (FAO). Pri tejto príležitosti sa v školských jedálňach v zriaďovateľskej pôsobnosti Mesta Bardejov konal  v dňoch od 17. - 21.10.2015  týždeň zdravej výživy, ktorý sa niesol  pod názvom „Varíme moderne, zdravo a chutne“. 

 

V tomto týždni sa v školských jedálňach pripravovali úplne nové, zdravé a chutné jedlá, ku ktorým sa žiaci prostredníctvom ankety mali možnosť vyjadriť, či im  jedlo „chutilo“ – „nechutilo“. Jedlá boli pripravované aj z netradičných  surovín, ktoré  bežne nie sú  používané  na prípravu jedál  napr.  bulgur, medvedí cesnak, brusnice, aivar, králik atď.

Počas týždňa zdravej výživy na niektorých základných školách   sa konala  výstava ovocia a zeleniny.  Niekoľko  vyučovacích   hodín bolo zameraných na prípravu zeleninových šalátov  z ovocia a zeleniny, spojených   s besedou o zdravej výžive a zdravým životným štýle.

Cieľom projektu bolo naučiť detí  MŠ a žiakov ZŠ  konzumovať netradičné jedlá  a viesť ich  zdravej výžive.

Zverejnil: Eva Bogdanová, Mgr., 2016-10-28, 13:00, eva.bogdanova@bardejov.sk

© 2015 Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

webdesign Webdesign, tvorba web stránok

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám