Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

skendehuplru
Mesto Bardejov

Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

Teší nás, že Vám môžeme prostredníctvom web stránky predstaviť Mesto Bardejov, poskytnúť nevyhnutné informácie o živote mesta a funkciách mestskej samosprávy.

Mesto Bardejov je historicky a kultúrne bohaté mesto, považované za jedno z najkrajších slovenských miest. Historické centrum Bardejova spoločne s komplexom stavieb tvoriacich židovské suburbium zo začiatku 18. storočia bolo v roku 2000 zapísane do zoznamu - Svetové kultúrne a prírodné dedičstvo UNESCO.

Zobraziť celý článok »

Aktuality

karneval 

„Čo je tu dnes veľký bál? A či dáky karneval?  Sprievod masiek krúži v kruhu, jedna maska strieda druhú.“ Toto je len krátky úryvok textu kedysi známej pesničky zo Zlatej brány. Takto presne to vyzeralo aj na karnevale ZŠ Bartolomeja Krpelca. Miestami sme mali pocit, že sme sa ocitli v rozprávkovom svete, kde prišiel pirát aj veľký kráľ, princezná, vlk aj víla, či Mimoni aj striga milá. To sa však len telocvičňa premenila na jednu úžasnú karnevalovú párty.                                 

„Karneval je totiž sviatok všetkých malých aj veľkých detí“... Dvorný šašo, tancujúce zvieratká, víly, princezné -  bojovníkov Star Wars po celý čas zabával aj náš kamarát, kúzelník Wolf. Po celý čas nedal vydýchnuť našim brániciam, ani unaveným nožičkám. A keď sme už nevládali, prišlo ďalšie a ďalšie prekvapenie. Nielen tanec, smiech, ale aj kopec výhier vyčarilo na tváričkách detí úsmev, lebo naša  tombola praskala vo „švíkoch“. Bolo veselo, bolo fajn. Vysmiatí, vytancovaní, unavení, ale nič to...   O rok sa opäť tešíme znova, že sa aspoň na chvíľu prenesieme do sveta rozprávok, tanca a zábavy!

Mgr. Edita Hollá-Vašková

Zverejnil Miroslav Vančík, PhDr., 2017-02-28, 08:05, miroslav.vancik@bardejov.sk

© 2015 Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

webdesign Webdesign, tvorba web stránok

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám