Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

skendehuplru
Mesto Bardejov

Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

Teší nás, že Vám môžeme prostredníctvom web stránky predstaviť Mesto Bardejov, poskytnúť nevyhnutné informácie o živote mesta a funkciách mestskej samosprávy.

Mesto Bardejov je historicky a kultúrne bohaté mesto, považované za jedno z najkrajších slovenských miest. Historické centrum Bardejova spoločne s komplexom stavieb tvoriacich židovské suburbium zo začiatku 18. storočia bolo v roku 2000 zapísane do zoznamu - Svetové kultúrne a prírodné dedičstvo UNESCO.

Zobraziť celý článok »

Aktuality

Takzvaná obnovená tradícia ukončenia fašiangového obdobia v Bardejove „Vivodzeňe kačura“ sa na Radničnom námestí uskutočnila už po deviaty krát. Tento krásny a zaujímavý zvyk, ktorý symbolizuje v Bardejove ukončenie všetkých zábav a veselíc, ktoré sa konali pred 40 – dňovým pôstom pred Veľkou nocou sa zachoval dodnes.

V piatok 24. februára 2017 v ľudových krojoch za spevu a tanca to na Radničnom námestí v Bardejove pripomínalo niekdajšie „Vivodzeňe Kačura“.

Mäsiari vytvorili najdlhšiu Kačurovskú hurku, ktorá merala viac ako 82 metrov. Nechýbali vystúpenia folklórnych skupín a  po symbolickom odsúhlasení primátora mesta, pre ktoré si prišiel veselý sprievod pred bránu mestského úradu, sa posledná fašiangová zábava roztočila a starobylé námestie ožilo hudbou a tancom. Počas celého popoludnia sa podávali zabíjačkové špeciality.

Touto akciou sa ukončilo aj v Bardejove obdobie fašiangov a začína pre kresťanov 40 – dňový pôst.

© 2015 Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

webdesign Webdesign, tvorba web stránok

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám