Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

skendehuplru
Mesto Bardejov

Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

Teší nás, že Vám môžeme prostredníctvom web stránky predstaviť Mesto Bardejov, poskytnúť nevyhnutné informácie o živote mesta a funkciách mestskej samosprávy.

Mesto Bardejov je historicky a kultúrne bohaté mesto, považované za jedno z najkrajších slovenských miest. Historické centrum Bardejova spoločne s komplexom stavieb tvoriacich židovské suburbium zo začiatku 18. storočia bolo v roku 2000 zapísane do zoznamu - Svetové kultúrne a prírodné dedičstvo UNESCO.

Zobraziť celý článok »

Aktuality

DSC 8785 DSC 8786 DSC 8787 DSC 8790 DSC 8792 DSC 8795 DSC 8797 DSC 8799 DSC 8800

Bol to deň ako každý iný v škole, ale predsa odlišný. V stredu 15. marca nás v školskej jedálni Základnej školy s materskou školou Pod Vinbargom v Bardejove opäť čakalo prekvapenie, a to menu podľa talianskej kuchyne. Naše panie kuchárky často pripravujú jedlá podľa nových receptúr, no v tento deň varili pod taktovkou kuchára Štefana Kišša z firmy Nestlé. Taliansku polievku minestrone bez mäsa sme už poznali a znova chutila skvele. Hlavné jedlo nám názvom nepripomínalo taliansku kuchyňu, ale lahodná chuť kuracích pŕs s hubovou omáčkou s dusenou ryžou bola predsa len iná, ako bežne poznáme. Jedlo pripravoval v konvektomate, čo je zdravé a rýchle. Za „pranzo ottima“ (výborným obedom), ako by povedal taliansky gurmán, nasledovala ochutnávka tiramisu ako prezent od kuchára pána Štefana Kišša a firmy Nestlé.

Mária Liptáková, vedúca ŠJ

Zverejnil:Eva Bogdanová, Mgr., 2017-03-22, 09:57, eva.bogdanova@bardejov.sk

© 2015 Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

webdesign Webdesign, tvorba web stránok

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám