Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

skendehuplru
Mesto Bardejov

Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

Teší nás, že Vám môžeme prostredníctvom web stránky predstaviť Mesto Bardejov, poskytnúť nevyhnutné informácie o živote mesta a funkciách mestskej samosprávy.

Mesto Bardejov je historicky a kultúrne bohaté mesto, považované za jedno z najkrajších slovenských miest. Historické centrum Bardejova spoločne s komplexom stavieb tvoriacich židovské suburbium zo začiatku 18. storočia bolo v roku 2000 zapísane do zoznamu - Svetové kultúrne a prírodné dedičstvo UNESCO.

Zobraziť celý článok »

Aktuality

Mestský podnik Bapos v Bardejove ako správca mestského  cintorína v rámci skvalitňovania služieb pre návštevníkov cintorína zaviedol ešte v mesiaci október novinku na najväčšom cintoríne v meste – automat na sviečky.

Tento automat funguje nepretržite a nie je viazaný na klasickú predajňu, ktorá má svoje otváracie hodiny. Prvý takýto automat na území mesta poskytuje možnosť zakúpenia buď celého skleneného kahanca alebo náhradných náplní. Manipulácia s ním je jednoduchá, na vysvetlenie slúži návod na použitie. Sviečkomat sa pravidelne dopĺňa a je umiestnený v areáli Domu smútku.

Mesto Bardejov patrí medzi jedno z prvých miest na východnom Slovensku, ktoré sa rozhodli takúto službu zabezpečiť pre verejnosť, ktorá navštívi pietne miesta

© 2015 Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

webdesign Webdesign, tvorba web stránok

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám