Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

skendehuplru
Mesto Bardejov

Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

Teší nás, že Vám môžeme prostredníctvom web stránky predstaviť Mesto Bardejov, poskytnúť nevyhnutné informácie o živote mesta a funkciách mestskej samosprávy.

Mesto Bardejov je historicky a kultúrne bohaté mesto, považované za jedno z najkrajších slovenských miest. Historické centrum Bardejova spoločne s komplexom stavieb tvoriacich židovské suburbium zo začiatku 18. storočia bolo v roku 2000 zapísane do zoznamu - Svetové kultúrne a prírodné dedičstvo UNESCO.

Zobraziť celý článok »

Aktuality

V závere roka primátor Mesta Bardejov MUDr. Boris Hanuščak navštívil Základnú školu na Wolkerovej ulici. Účelom návštevy bolo oceniť žiačku školy Annu Bondarenko, ktorá v rámci jedinečného projektu v našej republike „Detský čin roka 2017“ získala ocenenie poroty v kategórii Záchrana ľudského života. Tento rok porota musela vyberať približne z  5000 príbehov.

Zaujímavé je, že v tejto kategórii, žiaci zo Základnej školy na Wolkerovej ulici, získali ocenenie už druhý rok za sebou. Žiačka Anna Bondarenko, v tom čase siedmačka, sa obávala o život svojej mamičky, ktorej prišlo zle a odpadla. Anna sa nemala s kým poradiť, lebo otec bol na služobnej ceste, ale nezľakla sa a zavolala záchranku, ktorá mamičku zobrala do nemocnice. Nestratila duchaprítomnosť a zachránila svojej mamičke život.

Skutok, ktorý vykonala táto hrdinka môže byť príkladom pre všetkých, tých mladších, ale i starších. Na jej uvážené konanie môžeme byť právom hrdí.

© 2015 Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

webdesign Webdesign, tvorba web stránok

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám