Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

skendehuplru
Mesto Bardejov

Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

Teší nás, že Vám môžeme prostredníctvom web stránky predstaviť Mesto Bardejov, poskytnúť nevyhnutné informácie o živote mesta a funkciách mestskej samosprávy.

Mesto Bardejov je historicky a kultúrne bohaté mesto, považované za jedno z najkrajších slovenských miest. Historické centrum Bardejova spoločne s komplexom stavieb tvoriacich židovské suburbium zo začiatku 18. storočia bolo v roku 2000 zapísane do zoznamu - Svetové kultúrne a prírodné dedičstvo UNESCO.

Zobraziť celý článok »

Aktuality

Najviac navštevované podujatie roka na Hornom Šariši sa nezadržateľne blíži a tešia sa malí aj tí veľkí. Bardejovský jarmok otvorí svoje bráni už o pár dní, presne vo štvrtok 23. augusta 2018 o 16-tej hodine na Radničnom námestí.

Starobylé uličky mesta sa na štyri dni od štvrtka 23. augusta do nedele 26. augusta 2018 zaplnia tisíckami návštevníkov.

 

Pripravený je bohatý kultúrny program, v ktorom zažiaria KANDRÁČOVCI, INÉ KAFE, SMOLA A HRUŠKY, NOCADEŇ, KALI, EGO, MARTIN CHODÚR A BONEY M BY SHEYLA A BONNICK´S a ďalšie domáce i zahraničné umelecké telesá.

O spokojnosť návštevníkov sa postará viac ako 500 trhovníkov, ktorí budú ponúkať spotrebný tovar, občerstvenie, gurmánske špeciality jarmoku. Nebudú chýbať tradičné ľudovoumelecké remeslá s ukážkami tvorby a výroby v atraktívnej „Uličke remesiel“ na Radničnom námestí a množstvo zábavných atrakcií a lunaparkov, autosalón pred Športovou halou, či detský jarmok v sobotu v Promenádnom parku. V piatok je súčasťou programu aj obľúbený rockový festival BARDROCK. Celková plocha na ktorej sa bude konať jarmok bude 8600 m2. Aj tento rok bude v sobotu 25.8.2017 premávať z Košíc do Bardejova a späť na jarmok historický motorák ,,Bardejovská strela“.

Bardejovský jarmok je akýsi fenomén, aký nemá na Slovensku obdoby. V tomto roku sa koná už jeho 667. historický ročník podujatia, ktorý je zároveň 47. novodobým Bardejovským jarmokom.

Vítaní ste všetci z blízka i z ďaleka.

 

Podrobný program TU

 

Zverejnila: Elena Volčkovová, Ing., 2018-08-10,13:00,elena.volckovova@bardejov.sk

© 2015 Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

webdesign Webdesign, tvorba web stránok

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám