Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

skendehuplru
Mesto Bardejov

Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

Teší nás, že Vám môžeme prostredníctvom web stránky predstaviť Mesto Bardejov, poskytnúť nevyhnutné informácie o živote mesta a funkciách mestskej samosprávy.

Mesto Bardejov je historicky a kultúrne bohaté mesto, považované za jedno z najkrajších slovenských miest. Historické centrum Bardejova spoločne s komplexom stavieb tvoriacich židovské suburbium zo začiatku 18. storočia bolo v roku 2000 zapísane do zoznamu - Svetové kultúrne a prírodné dedičstvo UNESCO.

Zobraziť celý článok »

Aktuality

Oslavy 777. výročia mesta aj so skupinami Gladiátor, Sima Martausová a 3D Videomapping - vizuálna show a samozrejme aj Rozprávková hradobná priekopa, či SMS súťaž! To všetko môžete zažiť už čoskoro.

V tomto kalendárnom roku naše mesto slávi významné jubileum -   777. rokov od prvej zmienky o Bardejove, kedy sa v roku 1241 prvýkrát objavil záznam o Bardejove v  Ipatievskej kronike.

Počas celého roka sa s týmto „anjelským“ číslom stretávame v našom meste skoro všade. Samospráva mesta spolu so svojimi organizáciami pripravila počas roka bohatý program podujatí a rôznych zaujímavých akcií, kde sa tento míľnik času v meste pripomínal viacerými aktivitami.

Vyvrcholením tohto významného výročia sú OSLAVY 777. VÝROČIA PRVEJ PÍSOMNEJ ZMIENKY O BARDEJOV, ktoré sa uskutočnia v dňoch 28. a 29. septembra 2018 na Radničnom námestí v Bardejove.

            Program začne v piatok od 10.00 vystúpením žiakov materských a základných škôl. Nebude chýbať Ulička remesiel, sokoliari, dračie aktivity v rozprávkovej hradobnej priekope pri letnom amfiteátri, Bardejovskí lovci perál, divadelné predstavenie Cililing, kúzelní šašovia, atrakcie pre deti – skákacie hrady, vedomostné a pohybové aktivity. O ďalšiu zábavu až do 16- tej hodiny sa postarajú folklórny súbor Kurimjan, Stephanie Kováčová, Petra Palubová a Anton Fecko, speváci zo Slovinska.

          Slávnostné otvorenie osláv bude o 16.00 hod. a začne ekumenickou slávnosťou s požehnaním za účasti cirkví pôsobiacich na území mesta. Následne sa predstaví domáca spevácka skupina Melody a pódium potom bude patriť FS Čerhovčan. Od 18-tej hodiny príde pozdraviť prítomných Ander z Košíc. Po 19 – tej hodine sa bude žrebovať súťažná tombola 777, premietať sa bude nový film o Bardejove a o 20 – tej už pódium bude patriť slovenskej rockovej skupine GLADIATOR.

          Koniec piatkového večera bude patriť vizuálnej show 3 D Videomapping, ktorá bude odprezentovaná na priečelí radnice.

          V sobotu program bude pokračovať ďalej od 10 – tej hodiny pre všetky deti. Od 13 – tej hodiny podujatie obohatí Ľudová hudba Rendošovci, po nich ĽH Zamiškovci a o 16 – tej hodine domáce zoskupenie The Cardinals. O pol šiestej večer sa predstaví Dávid Bílek a o 19 – tej pozdraví prítomných BYSTRÍK Banda. Dvojdňové oslavy 777. výročia prvej písomnej zmienky o Bardejove ukončí SIMA MARTAUSOVÁ.

          Veríme, že aj toto podujatie prinesie pre všetkých, ktorí sa na ňom zúčastnia mnoho zážitkov a príjemne strávených chvíľ. Tešíme sa na Vás!

Zverejnila: Elena Volčkovová, Ing., 2018-09-16,09:20,elena.volckovova@bardejov.sk

© 2015 Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

webdesign Webdesign, tvorba web stránok

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám